رسانه های حکومت ایران، همچنان سخنان جنگ طلبانه ترور فلسطینی را بازتاب می دهند

رسانه های حکومت ایران، همچنان سخنان جنگ طلبانه ترور فلسطینی را بازتاب می دهند

رسانه های همگانی در حکومت اسلامی ایران، همچنان به انتشار تهدیدهای سازمان های ترور فلسطینی علیه اسرائیل و در مخالفت با طرح صلح ایالات متحده ادامه می دهند و به موازات آن، سران رژیم ایران نیز تاکید می کنند که برای ناکام گذاشتن این طرح، به هر تلاش ممکن دست خواهند زد.

خبرگزاری تسنیم، سخنان فردی به نام داوود شهاب را که از سرکردگان جهاد اسلامی فلسطینی است انتشار داد که گفته است: تا هنگامی که قدس را از چنگال صهیونیسم آزاد نکنیم، آرام نخواهیم گرفت.

این سازمان حدود پانزده سال پیش توسط حکومت ایران و برای رقابت با حماس که اعضای آن اهل تسنن هستند و به اِخوان المسلمین مصر گرایش دارند برپا کرد که هر سال چند صد میلیون دلار کمک مالی و تسلیحاتی از رژیم ایران دریافت می کند.

سخنگوی جهاد، به گزارش تسنیم، از جمله گفت: «هدف ما آزاد کردن قدس  و اراضی عربی و اسلامی و همچنین بلندی های گولان است».

خبرگزاری تسنیم در گزارش امروز (پنجشنبه) نوشت گروهی که خود را “کمیته های مقاومت مردمی فلسطین” می نامد و هدف آن افزایش عملیات تروریستی علیه اسرائیل است، از سخنان علی خامنه ای در عید فطر، برای ادامه نبرد نظامی و سیاسی علیه اسرائیل، قاطعانه پشتیبانی می کند.

ظاهرا مرکز این نهاد تروریستی در غزه قرار دارد، ولی یکی از گروه های دست پرورده حکومت ایران در مناطق فلسطینی نشین تلقی می شود.

تسنیم از قول این سخنگو که “ابومجاهد” نامیده می شود نوشت که فلسطینیان طرح صلح پرزیدنت ترامپ را که “معامله قرن” نام گرفته، قاطعانه رد می کنند و آن را به شکست خواهد کشاند. علی خامنه ای نیز گفته بود: «معامله قرن، هرگز تحقق نخواهد یافت»

ابو مجاهد که در یک مصاحبه تلویزیونی سخن می گفت، به دفاع از رژیم ایران در برابر ایالات متحده پرداخت و گفت: «استکبار می خواهد با محاصره جمهوری اسلامی ایران، جلوی پیروزی مقاومت اسلامی را بگیرد، ولی پیروز نخواهد شد».