رسانه های حکومت ایران هم ادعا می کنند که تحریم های پتروشیمی بی تاثیر است. ولی این ادعاها ، توخالی و تبلیغاتی است

رسانه های حکومت ایران هم ادعا می کنند که تحریم های پتروشیمی بی تاثیر است. ولی این ادعاها ، توخالی و تبلیغاتی است

مقامات حکومت ایران در واکنش های نخستین خود نسبت به افزایش تحریم های آمریکایی در مورد صنایع پتروشیمی ایران و صادرات محصولات آن، نسبت به آن ابراز خشم کردند و آن را نشان دیگری از بی اعتمادی نسبت به اظهارات سران دولت واشنگتن دانستند، ولی در همان حال، رسانه های حکومتی کوشیدند چنین ادعا کنند که گسترش تحریم ها یک اقدام نمادین و بی ارزش می باشد و هیچ اثر واقعی بر درآمدهای حکومت ایران نخواهد داشت.

سامانه خبری تسنیم در تهران، که دیدگاه های سپاه پاسداران را بازتاب می دهد، در شماره امروز خود پرسید: آیا تحریم های تجدید آمریکا، برای صنایع پتروشیمی ایران دردسر ساز خواهد بود؟ و خود در پاسخ نوشت: «این تحریم ها غیر قابل اجراترین نوع تحریم هایی است که ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران برقرار ساخته است».

تسنیم ار ادامه این برآورد خود، بی آن که دلائل مشروح ارانه دهد، نوشت: «تحریم های جدید آمریکایی بر صنعت پتروشیمی ایران، به دلایل مختلف، نه تنها تحریم و محدودیت جدیدی محسوب نمی شود، بلکه غیر قابل اجراترین نوع تحریم هایی است که تاکنون علیه ایران توسط آمریکاییان برقرار شده است».

همین سامانه خبری، از قول افرادی که آنان را “تحلیلگران اقتصادی” نامید نوشت: «تحریم های آمریکا تاثیر چندانی بر صنعت پتروشیمی ایران نخواهد داشت. همین خبرگزاری نوشت: «تحلیلگران اقتصادی و مسائل بازار انرژین بر این باورند که تحریم های ایالات متحده علیه شرکت های بزرگ پتروشیمی ایران، تاثیر چندانی نخواهد داشت.

ایالات متحده می گوید که شرکت های جدیدی که از دیروز مشمول تحریم شده اند غول های اقتصادی هستند که درآمد آن ها مستقیما به سپاه پاسداران انتقال می یابد که از آن برای ادامه برنامه های موشکی و تروریست پروری و دخالت نظامی در کشورهای خارجی، بهره گیری می کند.