رسانه های خبری: الیوت آبرامز به اورشلیم می آید تا “سیلابی از تحریم های جدید” علیه رژیم ایران تنظیم شود

در همان حال که خبر رسید اسردیل و برخی کشورهای عرب بر جو بایدن فشار می آورند که از کنار آمدن با رژیم ایران دوری جوید و تحریم های کنونی را که باعث خم شدن کمر رژیم ایران گردیده برنچیند، رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که دولت پرزیدنت ترامپ قصد دارد در سه ماهی که به پایان دوران ریاست جمهوری وی باقی مانده یک رشته تحریم های دیگری علیه رژیم ایران برقرار سازد تا دولت آینده به رهبری جو بایدن نتواند همه آن ها را لغو کند.

یک سامانه خبری به نام “اکسیوس” این تصمیم را به “سیلابی از تحریم های جدید” تشبیه کرد و گفت که برای اجرای این منظور، الیوت آبرامز سرپرست اجرای تحریم های آمریکایی علیه رژیم ایران و دولت چپ گرای ونزوئلا قرار است در روزهای آینده از اورشلیم دیدن کند و در رایزنی با مقامات ارشد اسرائیلی، نوع و ماهیت تحریم های جدیدی را که می توان علیه رژیم ایران برقرار ساخت، مشخص کند.

این خبر که هنوز از جانب مقامات رسمی اسرائیل مورد تایید قرار نگرفته، نشان می دهد که تا چه حد دولت پرزیدنت ترامپ در وارد آوردن فشار حداکثری علیه رژیم ایران، قاطعانه عمل می کند.

از قول محافل آگاه دیپلماتیک و امنیتی در اسرائیل، که نامی از آن ها نیامده، گفته شده است که الیوت ابرامز با همین هدف به برخی کشورهای عرب نیز سفر خواهد کرد تا دیدگاه رهبران آن ها را برای مشخص کردن رشته تحریمهای بیشتر علیه رژیم ایران، جویا شود.

مقامات دولت پرزیدنت ترامپ بر این باورند که ادامه فشار بر حکومت ایران، ممکن است در آینده ای نه چندان دور به نتیجه دلخواه برسد و توقف آن، موجب گستاخی رژیم ایران و طولانی شدن عمر آن خواهد گردید.

برخی سیاستمداران حزب دموکرات آمریکا این ارزیابی را رد می کنند و می گویند که حکومت ایران همچنان به ابستادگی علیرغم تحریم ها ادامه می دهد و فشارهای آمریکایی موجب شده که ایران به دامان چین و روسیه سقوط کند و امکان مهار کردن فعالیت های خرابکارانه آن محدود شود.

ولی سیاستمداران حزب جمهوریخواه این استدلال را رد می کنند و می گویند ستیز رژیم ایران با ایالات متحده، با به روی کار آمدن دولت پرزیدنت ترامپ آغاز نشد و با رفتن آن پایان نخواهد گرفت و خامنه ای از سال ها پیش گفته بود که رژیم ایران باید به سوی شرق بنگرد و آینده خود را در قاره آسیا بجوید که ابر قدرت بلامنازع آن دولت کمونیستی چین است.

در گزارش ها در مورد افزایش تحریم ها علیه حکومت ایران آمده است که این بخش از عملیات تنبیهی جدید ایالات متحده، برنامه های موشکی رژیم را هدف قرار داده است. همچنین برخی از تحریم ها علیه عوامل سرکوبگری رژیم و در دفاع از حقوق مدنی مردم ایران خواهد بود.

همانگونه که گفته شد، مقامات رسمی اورشلیم و واشنگتن، هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده اند.