رسانه های داخل ایران، همچنان به انتخابات آمریکا توجه زیاد نشان می دهند، ولی همچنان ادعا دارند که تفاوتی نمی کند

درحالیکه شماری از شبکه های اجتماعی در ایران لحظه به لحظه تاریخ و آمار کشته شدگان آبان ۹۸ را منتشر میکنند و در باره وقایع سرکوب و کشتار آبان توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران اطلاع رسانی می کنند، روزنامه های اصلاح طلبان  و اصولگرایان گویی همه چیز را به فراموشی سپرده اند و نجات  کنونی کشور را در دستان بایدن می بینند و بر” به قول آنان” شکست ترامپ شادمانی می کنند .

روزنامه آفتاب یزد وابسته به اصلاح طلبان در تیتر امروز خود (شنبه) نوشته است: دنیای بدون ترامپ! گزینه دادگاه و دیوان عالی هنوز روی میز است اما چیزی شبیه به معجزه می‌تواند ترامپ را از راهروهای دادگاه به دفتر بیضی در کاخ سفید برساند

روزنامه کیهان سخنگوی علی خامنه ای نیز در تیتر اول روزنامه خود نوشت:  مار یا عقرب؟  انتظار برای مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا برای صدها میلیون انسان روی زمین مانند آن است که بخواهید بدانید قرار است از سوی مار گزیده شوید یا عقرب!

روزنامه آرمان ملی نیز در این باره نوشته است که  ترامپ لطمه می‌زند،بعد می‌رود.

آرمان در ادامه نوشته است:   تمام شد. این را دموکرات‌ها و البته آمار بحث‌برانگیز انتخابات آمریکا و رسانه‌ها می‌گویند؛ رسانه‌هایی که حتی پخش زنده سخنرانی ترامپ را قطع کرده‌اند. ترامپ دیروز فقط خودش و هوادارانش را دارد و رسانه‌ها و سیستم آمریکا همراه با دموکرات‌ها و… همگی علیه او هستند.

روزنامه ابتکار نیز در همین زمینه نوشت : جو بایدن در یک رقابت پیچیده و نفس‫گیر گوی سبقت را از ترامپ ربود

روزنامه اعتماد نگاشته است: سقوط ترامپ از «دیوار آبی»     بایدن با پیروزی در ویسکانسین و میشیگان و پیشتازی در پنسیلوانیا در آستانه پیروزی در انتخابات قرار دارد

روزنامه دولتی ایران  نیز نوشته است : نوامبر داغ ، ترامپ نیز رفتنی شد.

همچنین روزنامه شرق با تیتر درشت در صفحه نخست خود نوشته است:  ترامپ و کاخ تنهایی .

روزنامه اطلاعات نیز نوشته است:  بایدن: در آستانه پیروزی هستم ، ترامپ: نظام انتخاباتی آمریکا فاسد است

در همین زمینه سایت پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار علی خامنه ای  نیز به آشوب های آمریکا بعد از اعلام نتایج انتخابات پرداخته است  و در  صفحه ویژه “آمریکای آشفته” در پایگاه اطلاع رسانی  آغاز به انتشار اخبار کرد.

این سایت، در نخستین اطلاع رسانی خود بخشی از سخنان خامنه ای را منتشر کرد و نوشت: رژیم آمریکا بشدّت دچار انحطاط سیاسی و انحطاط مدنی و انحطاط اخلاقی است. این امپراتوریِ این جوری دیری نخواهد پایید؛ معلوم است که وقتی کار یک سیاست، کار یک رژیم به اینجا رسید، این دیگر خیلی عمر طولانی نخواهد کرد و منهدم خواهد شد».

در برخی از رسانه های حکومتی،  تصاویری از درگیری های انتخاباتی در آمریکا را منتشر کرده اند که اگر زیر نویسی نشده بود ، خوانندگان آن را با تصاویر آبان ۹۸ در ایران اشتباه می گرفتند.