رسانه های سوریه ای خبر از حمله دوباره اسراییل به مواضع سپاه قدس در خاک این کشور دادند

رسانه های سوریه ای خبر از حمله دوباره اسراییل به مواضع سپاه قدس در خاک این کشور دادند

رسانه‌های همگانی در سوریه  بار دیگر خبر دادند که نیروی هوایی اسرائیل نقاطی را در خاک آن کشور بمباران کرده که چند تن در جریان آن زخمی شدند.

طبق معمول رسانه های سوریه ادعا کردند که سامانه ضد موشکی آن کشور توانسته است بیشترین بخش از موشک‌های اسرائیلی را خنثی کند.

روزنامه های سوریه می نویسند که این حمله هوایی از حریم هوایی لبنان انجام گرفته است.

اکنون چند هفته است که از ادامه حملات اسرائیل در خاک سوریه اخر خبری نرسیده بود.

اسرائیل اعلام کرده که حاضر به قبول استقرار نیروهای سپاه قدس سپاه پاسداران در خاک سوریه نیز و برای خنثی کردن آن به اقدامات لازم دست خواهد زد.

به گفته رسانه های سوریه ای مکانی که در خاک آن کشور هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت مصایف نام دارد که در نزدیکی شهر همام می باشد.

آگاهان نظامی می گویند که در نزدیکی  مصایف که مورد حمله قرار گرفت یک کارگاه تولید موشک های نقطه زن وابسته به حکومت اسلامی ایران قرار دارد که در گذشته نیز چند بار هدف حملات موشکی قرار گرفته است.

حکومت ایران در این کارگاه بزرگ موشک های قدیمی خود را با نصب دستگاه های جدید به موشک های نقطه زن تبدیل می کند که بخشی از آن را در سوریه نگهداری می کند  و بخش دیگری از آن موشک ها را به لبنان قاچاق می کند.

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که در جریان این حمله هوایی چند ساختمان ویران گردیده و ۳ تن زخمی شدند.

اما ماهیت استفاده از این ساختمان ها را فاش نساخت.

اسرائیل هنوز به این خبر رسانه های سوریه واکنشی نشان نداده است.

حمله که به اسرائیل نسبت داده شده که ۲۱۰ ۱۰ روز پس از آخرین دیدار بنیامین نتانیاهو با پرزیدنت پوتین در مسکو صورت می گیرد که در آن جزئیات هماهنگی بین دو کشور در  رابطه با سوریه مورد بحث قرار گرفت اما ارزیابی می شود که طرفین هنوز نتوانستند به توافق برسند.

دولت روسیه به طور اصولی با حملات هوایی اسرائیل علیه استقرار نیروهای سپاه قدس در سوریه مخالفتی ندارد اما اصرار دارد که این امر نباید موجب به یک بحران منطقه ای شود و همچنین نباید به نیروهای روسی مستقر در سوریه آسیبی برساند.

در جریان دیدار نخست وزیر اسرائیل از مسکو بلندپایگان ارتش اسرائیل نیز با امیران ارتش روسیه دیدار کردند و در این باره به تبادل نظر پرداختند اما به احتمال زیاد توافق نهایی هنوز به دست نیامده است.

آخرین حمله ای که به اسرائیل نسبت داده شد حدود دو هفته پیش در خاک سوریه انجام گرفت در آن هنگام سوریه اعلام کرد که در جریان حمله هوایی اسرائیل اماکنی در ناحیه ای به نام شیخ نجار آسیب دیده است.

این مکان در فاصله ۱۰ کیلومتری از فرودگاه بین المللی  شهر حلب قرار دارد.

2 دیدگاه‌

  1. تا نابودی دشمنان اسرائیل می زنیمهر شرارت را . درودوبرکت بر اسرائیل نفس این شرارتها را ببرید . درودبرکت بر بنیامین نتانیاهو دورد برکت بر بنی اسرائیل

Comments are closed.