رسانه های سپاه پاسداران از حمله موشکی وپهپادی شبه نظامیان حوثی یمن به خاک عربستان خبر دادند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات بزرگ ارتش در عمق عربستان با ۱۷ پهپاد و موشک بالستیک خبر داد و اعلام کرد که در این عملیات پالایشگاه‌های آرامکو و مراکز حساس نظامی هدف قرار گرفتند.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ، به نقل از شبکه خبری المسیره ارگان رسمی انصار الله یمن، “یحیی سریع” سخنگوی شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران نوشت: این عملیات در پاسخ به تشدید تهاجم و محاصره ناعادلانه علیه کشور ما است ، نیروهای مسلح ما از طریق نیروی موشکی و هوایی ، عملیات هجومی مشترک (عملیات سی شعبان) را با ۱۷ هواپیمای بدون سرنشین و یک موشک بالستیک انجام دادند که هدف آن پالایشگاه‌های آرامکو در مناطق جده و جبیل با ۱۰ پهپاد صماد ۳ بود.

وی در ادامه افزود: هدف قرار دادن مراکز و سایتهای حساس نظامی در مناطق خمیس مشیط و جیزان ، با ۵ هواپیمای بدون سرنشین از نوع  قاصف k2 و دو موشک بالستیک از نوع بدر ۱ از دیگر اهداف ما در این عملیات بود.

سخنگوی شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران گفته است: این عملیات از عصر دیروز(یکشنبه)  تا سحرگاه امروز (دوشنبه )ادامه داشت و به لطف خدا با موفقیت به اهداف خود رسید.

وی تهدید کرد :   تا زمانی که تجاوز و محاصره علیه کشور یمن ادامه داشته باشد ، عملیات علیه به گفته وی متجاوزان ادامه دارد و تشدید می‌شود.

برخی از تحلیلگران می گویند پس از انفجار نطنز ، این عملیات تروریستی با هماهنگی کامل سپاه پاسداران برای نشان دادن قدرت دوباره موشک ها و پهپادهای سپاه در منطقه است .