رسانه های عربی: در حمله به یک پادگان نظامی وابسته به ایران در شرق سوریه هفت تن کشته شده اند

به گزارش رسانه های عربی، در یک حمله هوایی به پایگاه نظامی موسوم به “امام علی” در مرز سوریه با عراق، که مانند همیشه به اسرائیل نسبت داده شده، هفت تن نظامیانی کشته شده اند که گفته می شود از افراد سپاه قدس و یا مزدوران جنگی حکومت اسلامی ایران در سوریه بوده اند. در گزارش ها گفته شده بود که این حملات توسط هواپیماهای جنگی ناشناس صورت گرفته، ولی طبق معمول، به اسرائیل نسبت داده شده است.

در گزارش ها آمده است که این حمله دو روز پیش (شنبه) انجام گرفته و در آن هنگام نشست مهمی بین شماری از افسران سپاه قدس و فرماندهان گروه های جنگی وابسته به ایران در جریان بوده است. تعیین میزان درستی این گزارش امکان پذیر نیست.

دیدبان حقوق بشر سوریه یادآور شد که در این حملات هوایی که شامگاه شنبه صورت گرفت و هنوز هیچ‌کس مسئولیت آن را بر عهده نگرفته، پایگاه هوایی «معیزیله» که در اختیار نیروهای ایران است و همچنین مواضع نیروهای نزدیک به ایران در حومه شهر آلبوکمال در نزدیکی مرز سوریه و عراق بمباران شد.

در گزارش آمده است که بخشی از پادگان نظامی ویران شده است. در روزهای گذشته تجهیزات نظامی جدید به این پایگاه انتقال یافت.

خبرگزاری العربیه وابسته به عربستان سعودی در گزارشی نوشت که گروه‌های شبه‌نظامی هواداران ایران و پیکارجویان نزدیک به این کشور به شکل آشکاری در شرق سوریه و جنوب وادی فرات مستقر شده‌اند.