رسانه های عربی: «در حمله هوایی اسرائیل به بزرگترین پایگاه سپاه قدس در سوریه، تلفات زیاد بود»

سپاه پاسداران ایران اعلام کرده که در همه مرزهای کشور سامانه های ضد هوایی مستقر ساخته و حریم هوایی ایران را به روی همه پروازهای دشمن بسته است

به موجب منابع خبری در رابطه با سوریه، در جریان یک حمله هوایی علیه قرارگاهی که سپاه قدس در شمال شرق سوریه مشغول ساخت آن است، دست کم ده تن کشته شده اند. این منابع خبری می گویند که همه آن ها از افراد سپاه پاسداران بوده اند. رژیم ایران تا کنون کوچکترین خبری در این زمینه انتشار نداده و همچنان ادعا می کند که سربازانی در سوریه ندارد، بلکه مستشاران نظامی به آن کشور اعزام داشته است.

شبکه تلویزیونی آمریکایی فاکس نیوز دو هفته پیش گزارش داده بود که رژیم ایران مشغول ساخت این پایگاه بزرگ است که اگر تکمیل شود، قادر به جای دادن هزاران سرباز است و آنگاه وسیله ای برای حضور دائمی سپاه قدس در سوریه می شود که اسرائیل سخت می کوشد از عملی شدن آن جلوگیری کند.

در برخی رسانه های عربی آمده است که در جریان این دومین حمله هوایی که به اسرائیل نسبت داده شده، “ده ها تن” از جنگجویان شیعه جان خود را از دست داده اند. ولی گزارش منابع خبری اپوزیسیون سوریه در مورد ده کشته، موثق تر به نظر می رسد.

حکومت ایران پیشتر اعلام کرده بود که سامانه های ضد هوایی در شمال شرق سوریه مستقر می سازد. ولی اگر این حمله توسط اسرائیل صورت گرفته باشد، نشان آن است که نیروی هوایی این کشور شیوه های خوبی یافته است که بتواند واکنش سامانه های ضد هوایی دشمن را خنثی کند.

سپاه پاسداران ایران اعلام کرده که در همه مرزهای کشور سامانه های ضد هوایی مستقر ساخته و حریم هوایی ایران را به روی همه پروازهای دشمن بسته است. ولی کارشناسان امور نظامی، چنین سخنانی را جدی نمی گیرند.

3 دیدگاه‌

  1. عجیب این است که ایرانیان سپاه پاسداران را ایرانی نمی دانند و مرگ آنها بین یک عده باعث خوشحالی و عده ای دیگر هیچ احساسی نسبت به کشته شدنشان ندارند! علت دوری مردم ایران با رژیم حاکم بر ایران است که در سال ۸۸ نشان داد که چگونه وحشی وار ایرانیان را دریدند، هر چند که از بدو قدم گذاشتن خمینی خون آشام به ایران کشتار ایرانیان شروع شد ولی از ۸۸ به بعد همه قشرها زیر تازیانه رژیم رفتند! اینجاست که می گویند، وای بروزی که گدا معتبر شود و به جای ۵ تومان روزه خوانی روزانه میلیارد دلار نه تومان به جیبشان میریزند و قتل و گروگانگیری ایرانیان بخاطر همین موضوع میباشد! ما ایرانیان از هر کسی که این اهریمنان را خنثی کند متشکریم!

Comments are closed.