رسانه های عربی: سپاه پاسداران ایران مقادیری موشک های پیشرفته را به داخل عراق قاچاق کرده است

رسانه های عربی گزارش می دهند که قاچاق اسلحه توسط سپاه پاسداران از ایران به عراق همچنان ادامه دارد و اخیرا شمار بیشتری موشک های مختلف از طریق زمینی به نواحی تحت تسلط حشد الشعبی در عراق انتقال یافته است. به گفته آگاهان، هدف نهایی آن است که این موشک ها به سوریه برسد و از آن جا به لبنان انتقال یابد تا حزب الله لبنان بتواند اسرائیل را به صورت موثرتری مورد تهاجم قرار دهد.

یک سامانه خبری به نام “ایندی پندنت” به زبان عربی نوشت که در دو روز گذشته، رژیم ایران ده ها موشک را به داخل عراق قاچاق کرده است و افراد حشد الشعبی از جانب رژیم ایران از آن ها محافظت می کنند.

در هفته های اخیر بارها اعلام شده که هواپیماهای ناشناس، انبارهای اسلحه متعلق به حشد الشعبی را که از ایران قاچاق شده است، مورد حمله قرار داده و آن ها را نابود کرده اند.

این سامانه خبری نوشت که موشک های از طریق گذرگاهی به داخل عراق فرستاده شده که سالیان دراز بسته بود و رژیم ایران آن را بازگشایی کرده تا بتواند انتقال جنگ افزارها را عملی سازد.

دولت مرکزی عراق در گذشته بارها قاچاق جنگ افزار از ایران به آن کشور را نادرست خوانده، ولی در عین حال دستور انحلال حشد الشعبی را صادر کرده ولی نتوانسته است آن را بر این سازمان چریکی تحمیل کند.

سامانه خبری نوشت که شماری از موشک های ارسالی، از نوع بالیستیک و نقطه زن هستند که می توانند بیار خطرناک باشند.

در یک مورد ادعا شده که جنگ افزارهای ارسالی، به هدف جبران تسلیحاتی می باشد که در جریان حملات هوایی اخیر به انبارهای اسلحه حشد الشعبی نابود شده است.