رسانه های همگانی بین المللی نسبت به اغتشاشاتی که امروز قرار است در نوار غزه برگزار شود توجه زیادی نشان می دهند

رسانه های همگانی بین المللی نسبت به اغتشاشاتی که امروز قرار است در نوار غزه برگزار شود توجه زیادی نشان می دهند

رسانه های همگانی در سراسر دنیا نسبت به آنچه که قرار است امروز در طول خط مرزی اسرائیل با غزه رخ دهد توجه زیادی نشان می دهند.

در حالی که در طول یک سال اخیر حوادث مرزی و اغتشاشات فلسطینی ها اهمیت خبری خود را برای رسانه های بزرگ جهانی از دست داده بود اما در مورد آنچه که امروز انتظار می رود رخ دهد شبکه های بزرگ تلویزیونی دنیا و همچنین رسانه‌های همگانی توجه زیادی به آن نشان می‌دهند و گزارش‌های متعددی پخش می‌کنند.

اما مشاهده گزارش‌های تلویزیونی نشان می‌دهد که آنها به دنبال جنجال هستند و واقعیات را منعکس نمی‌کنند و در گزارش‌های آنها آنچه که بیشتر به نظر می رسد از یکسو تانک ها و توپخانه ارتش اسرائیل و سربازانی است که آماده دفع هرگونه هجوم و تعرض هستند و در مقابل کودکان و جوانان در آن سوی خط مرزی دیده می شوند که در حال باد کردن بادکنک های آتش زا و آماده کردن بطری های آتش زا هستند و شعار پیروزی می دهند و پرچم فلسطینی به اهتزاز در می آورند و خود را قهرمان نشان می‌دهند و همچنین مرتبا آمبولانس ها دیده می شوند و آژیر آنها شنیده می‌شود که نشان بدهند که ظاهراً فلسطینی‌ها افراد مظلوم هستند و ظالم ارتش اسرائیل است که خود را برای رویارویی با چنین کودکان و نوجوانان و زنان و مردان آماده می کند.

آنچه که در رسانه های گروهی به ویژه در بی بی سی لندن دیده می شود به نحوی تنظیم گردیده که اسرائیل را ظالم و فلسطینی‌ها را مظلوم نشان دهد و این در حالی است که اگر ظلمی به فلسطینی ها می شود به خاطر عملیات و رفتار گروه های تروریستی حماس- جهاد اسلامی آزادی فلسطین و دیگر گروه‌ها است که به جای تامین رفاه مردم غزه آنها را به عملیات تروریستی علیه اسرائیل و موشک سازی و حملات موشکی علیه شهرها و نقاط مسکونی اسرائیل می کنند.

آنها این نکته فراموش می کنند که اگر اهالی غزه حاضر بودند در مسالمت و همزیستی با اسرائیل به سر ببرند می‌توانستند از همه امکانات رفاهی برخوردار گردند.

اما گروه های ترور راه آدم کشی و خشونت و کشاکش جنگی با اسرائیل را در پیش گرفتند و ملت فلسطینی را قربانی می کنند و اسرائیل چاره ای جز دفاع از خود ندارد.

شبکه تلویزیونی بی بی سی لندن حتی تا این حد در ابراز احساسات ضد اسرائیلی خود پیش رفته است که در گزارش وضع هوا در منطقه خاورمیانه از همه شهرهای مهم نام می‌برد از جمله  دمشق، قاهره، بیروت و شهرهای دیگر ولی از نام اورشلیم یا تل آویو یا اسرائیل خبری نیست از نظر بی بی سی لندن کشوری به نام اسرائیل حداقل در اعلام آب و هوای شهرهای مهم خاورمیانه اهمیتی ندارد.