رسانه های همگانی در حکومت اسلامی ایران، رویداد حمله نظامی در خاک سوریه را چگونه گزارش کردند؟

تسنیم از قول سانا همچنین نوشت که صدای انفجارهایی در اطراف دمشق شنیده شده و ادعا گردیده که هدف حمله، فرودگاه “امزه” در حومه دمشق بوده است

رسانه های همگانی در حکومت اسلامی ایران، خبر انهدام یک قرارگاه سپاه قدس در حومه دمشق را به صورت تحریف شده و با اختصار انتشار داند که در آن هیچ اشاره ای به علت این حمله و میزان زیان آن نشده است.

خبرگزاری تسنیم مه دیدگاه های سپاه پاسداران را بازتاب می دهد، به انتشار گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) بسنده کرد که در آن ادعا شده که پدافند ضد هوایی سوریه توانسته است چندین موشک پرتاب شده به سوی نقاطی در نزدیکی دمشق را هدف قرار دهد و اکثر آن ها را منهدم سازد. مفهوم این شیوه خبرنویسی آن است که شماری از موشک های شلیک شده، به هدف اصابت کرده است.

تسنیم از قول سانا همچنین نوشت که صدای انفجارهایی در اطراف دمشق شنیده شده و ادعا گردیده که هدف حمله، فرودگاه “امزه” در حومه دمشق بوده است.

تسنیم از قول سانا، در گزارش تحریف شده نوشت که پدافند هوایی سوریه توانسته است همه موشک های شلیک شده را نابود کند، و این در حالی که در گزارش پیشتر، تائید کرده بود که برخی موشک ها به هدف اصابت کرده است.

تسنیم بی آن که موضع گیری کند، در ادامه خبر خود از قول سخنگوی ارتش اسرائیل نوشت که هدف هایی در جنوب شرق دمشق و علیه عملیات نیروی قدس ایران و شبه نظامیان شیعه بمباران شد.

وبسایت “تابناک” در گزارش خود، این ارزیابی را عنوان کرد که ارتش اسرائیل در کوشش برای ریشه کن ساختن حضور نظامی رژیم ایران و گروه های شیعه وابسته به آن در سوریه، به تاکتیک جدیدی دست زده است.

تابناک در رابطه با این رویداد نظامی نوشت: «درگیری های نظامی میان اسرائیل و نیروهای ایرانی در سوریه و حزب الله لبنان از شب گذشته وارد فاز جدیدی شده و هدف اصلی آنها پهپادها بوده، حاکی از تغییرات جدیدی در برخوردهای نظامی میان ارتش اسرائیل و نیروهای متحد ایران در منطقه است».

سخنگوی ارتش اسرائیل، به خبرنگاران گفته بود که این نیروها از روز پنجشنبه در حال آماده سازی پهپادها به هدف فرستادن آن ها به ماموریت بمباران در شمال اسرائیل بوده اند.

نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو گفت که ارتش اسرائیل حمله برنامه ریزی شده ایران را خنثی کرده است. وی در توییتر گفت: ایران هیچ جا مصونیت ندارد. نیروهای ما در هر بخش علیه تجاوز ایران فعالیت می کنند.

در پی این حملات، مقامات دفاعی اسرائیل در نیمه شب یکشنبه، رایزنی های سطح بالایی برگزار کردند. نخست وزیر بنیامین نتانیاهو، که وزیر دفاع اسرائیل نیز هست، در نیمه شب، سفری به مقر وزارت دفاع در تل آویو انجام داد و در آنجا با آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش ، و همچنین رئیس موساد و دیگر مقامات ارشد دفاعی به تبادل نظر پرداخت.

خبرگزاری تابناک، در ادامه گزارش مربوط به رویدادهای نظامی سوریه، چنین نوشت: «این وقایع از روز گذشته تا کنون نشان دهنده برخوردهای نظامی در مرحله جدیدی بین متحدان ایران و اسرائیل است. نکته جالب توجه آن که چندی پیش نشریه «هیل» در گزارشی به قدرت پهپادی ایران اشاره کرده بود و بیان داشت که ایران به یک ابرقدرت پهپادی تبدیل شده است».

یک دیدگاه

  1. سلام
    ولی اسرائیل باید اوضای سوریه بخصوص شمال غرب آنرا با آمریکا دقیقتر زیر نظر داشته باشد که کردهاییکه اکثریت بیش از ۷۰ درصدی منطقه را تشکیل میدهند از ترس مداخله و حضور ترکها و کشتار کردها توسط اردوغان مناطقی چون افرین و دیگر مناطق شمال غرب سوریه ، نروند به خاطر ترس از نیش مار غاشیه رژیم اردوغان و نیروهای داعش وابسته به اردوغان نروند متحد افعیهایی چون رژیم بشار اسد و حزب الله و رژیم ایران بشوند و از حضور نیروهای ایرانی برای کنار زدن تروریستهای (ترکمن) وابسته به اردوغان در خان شیخون استقبال هم کنند لطفا بروید تلویزیونهای کردی را خوب نگاه کنید و آنقدر فقط در بالا دستها پرواز نکنید و کردهاییکه میتوانند مانند نیروهای دمکراتیک کرد شرق سوریه برای برقراری صلح و امنیت اسرائیل و منطقه مفید باشند را به هیچ وجه رها نکنید و چون بیش از ۵۵ درصد کل جمعیت و بیش از ۷۵ درصد شمال سوریه را تشکیل میدهند و اسرائیل باید حتما به کمک آمریکا و ناتو برای هدایت و سازماندهی آنها مانند نیروهای ی پ گ برنامه ریزی کند تا اردوغان و رژیم ایران غادر نباشند از تعداد زیاد آنها به عنوان نیروهای سیاهی لشکر در جهت اهداف پلید خودشان در حزب الله و داعش استفاده بکنند.
    درصورتیکه آمریکا و اسرائیل میتوانند با یک برنامه ریزی آسان آنها را در شمال غرب سوریه و حتی غرب سوریه چنان توانمند کنند که با سازماندهی نیروهایشان بتوانند با بوجود آوردن تشکیلات کارآمد امنیتی و نظامی موثری از نیروهای کردی چون نیروهای ی پ گ کاملا قادر باشند جلو نفوذ سازمانهای تروریستی شیعه و سنی وابسته به رژیم ایران و ترکیه را کاملا بگیرند

Comments are closed.