رسانه چاپ قطر: «گروه کتائب حزب الله در عراق، با کمک پولی ایران، پایگاه ویران شده را تعمیر و گسترش می دهد»

رسانه های عربی گزارش می دهند که حکومت ایران با انتقال مبالغ کلانی برای گروه تروریستی “کنائب حزب الله” در عراق، به آن ها امکان داده پایگاه هایی را که مورد حمله موشکی ایالات متحده قرار گرفت، نه تنها تعمیر کنند، بلکه بر وسعت آن بیافزایند.

روزنامه “العرب الجدید” چاپ قطر نوشت: یکی از پایگاه هایی که گروه وبسته به ایران، مشغول تعمیر و گسترش آن است پایگاه آلاقائم” نامیده می شود و در نزدیکی خاک سوریه قرار دارد. این روزنامه نوشت که حمله موشکی ایالات متحده نتوانست موجب عقب نشینی چریک های وابسته به رژیم ایران در این نقطه شود.

ایالات متحده، ماه گذشته، به دنبال حمله موشکی این گروه تروریستی شیعه به یک پایگاه نظامی آمریکایی در عراق، که طی آن یک پیمانکار عراقی که شهروندی آمزیکایی نیز داشت کشته شد، سه پایگاه این گروه در داخل عراق و دو پایگاه در خاک سوریه را هدف موشک قرار داد و ده ها تن از افراد آن گروه را از پای درآورد.

حکومت ایران گفته است که کارزار برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق آغاز شده و تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد یافت. ولی محمد جواد ظریف ادعا کرده بود که با حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد دراستان الانبار در عراق، بابت هلاکت قاسم سلیمانی تسویه حساب شده است و عملیات بیشتری به دنبال آن نخواهد آمد.

ولی در همان روز سپاه پاسداران اعلام کرد که آن حمله موشکی آغاز کار بود و کارزار برای اخراج آمریکائیان ادامه خواهد یافت.

ظریف در پیام بعدی خود ادعا کرد که منظور از ادامه پیکار، در پیش گرفتن راه های دیپلماتیک است و جنبه تهدید جنگی ندارد. ولی آگاهان، نسبت به درستی این ادعا ابراز تردید عمیق کردند.