رسیدن نرخ دلار به مبلغ نجومی چهارده هزار تومان و بیشتر، نشان ورشکستگی حکومت

بهای دلار در بازار آزاد ایران از مرز از مرز ۱۴ هزار تومان نیز فراتر رفته است. هیچ چیز مانند نرخ ارز خارجی در ایران معیاری برای میزان استحکام وضع مالی و اقتصادی باشد. وقتی که دلار هفت تومانی به بیش از سیزده هزار تومان می رسد، مفهومش آن است که نه فقط اقتصاد یک حکومت به حد ورشکستگی رسیده، بلکه دلیل آن است که مردم کوچکترین اعتماد خود را نیز نسبت به این رژیم از دست داده اند و از آن تنفر دارند و خواهان برافتادن آن هستند.

حالا رژیم هر اندازه که می خواهد فریاد مرگ بر آمریکا سر دهد و فرمانروایان بد دهنش بگویند و تکرار کنند که “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند”. افزایش نرخ دلار در بازار ایران همچنان ادامه خواهد داشت و رژیم قادر نخواهد بود جلوی آن را بگیرد.

نرخ فروش دلار آمریکا در ایران از مرز ۱۴ هزار تومان گذشت و قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان ثبت شده است.

خبرگزاری ایسنا روز سه‌شنبه در «گزارشی از جریان بازار» نوشت که «قیمت‌ها لحظه به لحظه رشد کرده و دلار از ۱۴ هزار تومان و یورو از ۱۶ هزار تومان عبور کرده‌است.»

در همین روز، وبسایت بن‌بست که نرخ انواع ارز را گزارش می‌کند، نرخ فروش دلار آمریکا را در حدود ۱۴ هزار تومان نشان می‌دهد. نرخ ارز در روز دوشنبه در ایران به ۱۳ هزار تومان رسیده بود که امروز طی یک روز هزار تومان افزایش داشته است.

با این حال خبرگزاری تسنیم نوشته که قیمت دلار در بازار تهران در روز سه‌شنبه، ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان ثبت شده است.

بر اساس این گزارش، امروز یورو نیز با قیمت ۱۵ هزار و ۲۸۶ تومان، پوند با قیمت ۱۶ هزار و ۹۶۰ تومان و درهم امارات با قیمت سه هزار و ۵۷۴ تومان دادوستد می‌شد.

تحریم های نفتی آمریکا علیه رژیم ایران از چند هفته دیگر به اجرا گذاشته می شود. ولی با آن که موعد آن  نرسیده، وضع اقتصادی رژیم به این درجه از ذلت سقوط کرده است و بزودی روزی خواهد آمد که سران رژیم در تهران آه کشیده و خواهند گفت “یادش بخیر دورانی که بهای دلار آمریکایی، فقط سیزده هزار تومان بود»

یک دیدگاه

  1. تازه چه فایده کسی نمیاید دولت مارا عوض کند مردم ما هم نمیتوانند بجنگند چون اینها خونخوارند و اگر بتوانند چیزی ندارند که با ان بجنگند وکسی نیست که از کشورهایه ابر قدرت کمک کند ولی اگر مردم حمله کنند اینها از روسیه و چین ولبنان و عراق ادمکش میاورند ولی برایه مردم ایران نه امریکا ونه اسراعیل هیچ کدام کمک نمیکنند وعین ونزوعلا همه نگاه میکنند تا اینها همه ایرانیها را زنده زنده از گرسنگی بکشند اخه بیاین حمله کنید تا ما هم به پشتوانه شما بلند بشویم همه ارتشیها منتظر اسراعیل و امریکا هستند ولی کسی نمیاید کمک کند
    چرا از روسیه میترسید روسها پول گازوعیلشون در کریمه تموم شد متوقف شدند و در سوریه دارن با پول ایران میجنگند روسیه میتواند یک هفته جنگ کند بعد میرود به کشورش چون پول ندارد
    تر کیه هم که پیر زن کشو بچه کش است وتوان نظامی با ارتش یک کشور را در رودر رو ندارد و زود بدر میرود فقط اسراعیل وامریکا هستند که میتوانند ده سال بجنگند و ایران مارا ازاد کنند مردم ایران منتظر شروع عملیات شما هستند

Comments are closed.