رفتارهای آشوبگرانه در غزه علیه اسرائیل ادامه دارد، ولی وزیر دفاع دستور داد فرستادن سوخت به نیروگاه برق غزه تجدید شود

اسرائیل دستور داده که انتقال گازوئیل برای نیروگاه برق غزه از سر گرفته شود

با آن که عملیات آشوبگرانه در خط مرزی غزه با اسرائیل همچنان ادامه دارد، به دستور وزیر دفاع، از امروز (چهارشنبه) انتقال گازوئیل برای نیروگاه برق غزه از سر گرفته می شود. هفته پیش، بدنبال شدت گیری اغتشاشات و دیگر عملیات خشونت بار در خط مرزی، اویگدور لیبرمن دستور داده بود که انتقال سوخت متوقف شود.

روز گذشته (سه شنبه) با به زمین نشستن چند بادبادک آتش زا که از غوه هوا شده بود، دوباره چند آتش سوریه در مزارع و بیشه زارهای پیرامونیِ غزه رخ داد که برای فرونشاندن یکی از آنها، اسرائیل به ناچار به استفاده از هواپیماهای آتش نشان استفاده کرد.

کارشناسان محیط زیست می گویند که این بادبادک ها و همچنین بادکنک های انفجاری، یک فاجعه طبیعی در ناحیه نزدیک به غزه، در خاک اسرائیل، به وجود آورده است.

اسرائیل نه تنها تاکنون نتوانسته است راهکار مناسبی برای رویارویی با این یکی از ابتدایی ترین جنگ افزارها بیابد، بلکه هیچ راه حلی نیز برای رفع مشکل معیشتی در غزه پیدا نشده است.

حکومت خودگردان فلسطینی از چند ماه پیش انتقال بودجه به غزه را متوقف ساخته که این امر فاجعه اقتصادی در آن سرزمین را دو چندان کرده است. زیرا حماس در غزه، نه تنها برای خرید گازوئیل به منظور تولید برق بودجه ندارد، بلکه مدتی است که در پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان خود با مشکل بزرگی روبرو می باشد.

آگاهان می گویند که همین فقر بیسابقه است که موجب می شود اهالی غزه از دستور حماس پیروی کرده، و تقریبا هر روز خود را به خط مرزی برسانند و به آشوب دست بزنند.

برخی تحلیلگران در اسرائیل ارزیابی می کنند که چون محمود عباس نتوانسته است گروه حماس را به آشتی بکشاند و حاکمیت بر غزه را از آن سازمان تحویل بگیرد، می کوشد از طریق قطع بودجه های دولتی، حماس را به شورش وادارد، تا اسرائیل آن گروه را سرکوب کند و راه برای بازگشت محمود عباس به غزه هموار شود.

اسرائیل به غزه گازوئیل می فرستد و ترور فلسطینی با بادکنک انفجاری به آن پاسخ می دهد

یک دیدگاه

  1. خوب به این مسئله خنده دار و خیلی مهم توجه کنید وقتی فلسطینی ها شورش میکنند ایرلندی ها ساز میزنند وقتی ایرلندی ها شورش میکنند فلسطینی وجود نخواهد داشت که ساز بزند .

Comments are closed.