رفت و آمد در جاده های ایران در ابعاد گسترده ادامه دارد و مقامات حکومتی برای جلوگیری، اقدامی نمی کنند

در همان حال که حکومت از مردم می خواهد در خانه های خود بمانند، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از افزایش ۳۰.۸ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای برون‌شهری کشور خبر داد و گفت: طی شبانه‌روز گذشته تردد وسایل نقلیه در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل ۳۰٫۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد. سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۷، اوج تردد بین ساعات ۱۷  تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین تردد وسایل نقلیه در آزادراه کرج-تهران طی مدت یاد شده بیش از ۵۵ درصد افزایش یافته است.

و در ارتباط با افزایش حمل و نقل شهری در پایتخت،  وزیر بهداشت خبر داد که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طرح ترافیک در تهران برداشته شده است.

سعید نمکی افزود:  البته در صورت به وجود آمدن راه بندان‌های شدید در این طرح تجدید نظر خواهد شد.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران در روزهای اخیر بارها از افزایش ترددهای شهری ابراز نگرانی کرده‌اند.و بر اساس برخی تصاویر منتشره در شبکه‌های اجتماعی، با پایان یافتن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ترافیک درون‌شهری تهران و استفاده مردم از مترو افزایش یافته است.

در گزارشی در ارتباط با  بیکاری ۱۷۰۰ راننده مینی بوس در تهران،  محمدولی نسبی،‌ رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مالکان مینی‌بوس درون‌شهری گفته که شمار زیادی از آنان مشکل معیشتی دارند و ممکن است دست به اعتراضات جمعی بزنند.

در رسانه های اجتماعی در این باره نوشته اند:  هنوز بحران کرونا در ایران به اوج خود نرسیده، بحرانهای “پساکرونا” بزودی زود آغاز می شود.

آگاهان می گویند که سران حکومت با القای این ادعا که کورونا بزرگترین مصیبت بشری نبوده و نباید بزرگنمایی گردد، عملا مردم را تشویق می کنند موازین احتیاط را کنار بگذارد و به آمد و شدهایی بپردازند که عملا شیوع کورونا را شتاب می بخشد.

یک آخوند حکومتی که نامش اعلام نشده، ولی سخنانش با صدای خود او در شبکه های اجتماعی انتشار یافته، از جمله گفت: «ویروس کورونا داستانی بیش نیست و این دستور شیطان است که در دوران کورونا نباید با هم دست بدهیم

یک دیدگاه

  1. مطابق با گفته دبیر کل سازمان ملل: «احتمال سوء استفاده تروریست‌ها از کرونا وجود دارد»
    اقدامات رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی مصداق بارز سوء استفاده از بیماری کرونا، برای قتل عام مردم بیگناه ایران است. ما مردم عادی ایران که دستمان به دبیر کل سازمان ملل نمی رسد ولی کشور بزرگ اسرائیل که همواره پشتیبان مردم ایران بوده و هست، می تواند اقدامات فعلی و جنایتکارانه رژیم خامنه ای خائن را به ایشان منعکس کند تا ایشان دلیل کشتار ، گسترده ی مردم ایران را در ماههای آتی بداند و عامل چنین جنایت هولناکی را نیز با تمامی اقداماتش بیشتر و بهتر بشناسد! عملکرد رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی هیچ چیزی از اقدامات تروریستی کم ندارد و از اعمال آنان نیز ناجوانمردانه تر و کثیف تر است که ثروت ملتی را خرج عیش و عشرت اوباش نظام کرده و ته مانده اش را نیز به گروه های نیابتی خود ببخشد و زمانی که به مردم و صاحب اصلی این ثروت می رسد، با کثیف ترین دروغهای ممکن، دلیل این همه خیانت آشکار را، تحریم های آمریکا بر می شمارند!
    امیدوارم که کشورهای آزاده جهان در مقابل چنین جنایتی سکوت نکرده و پیشاپیش و قبل از قتل عام بزرگ در ایران، مدعیان آزادی و عدالت در جهان را ، از این ماجرا آگاه کنند تا همه ی جهان بدانند که با چه جانیان وقیحی طرف هستند!

Comments are closed.