رقبای سیاسی نتانیاهو در کارزار انتخابات عمومی، از افشاگری او در مورد حمله به سپاه قدس، انتقاد کردند

وزیر دفاع پیشین، اویگدور لیبرمن که دوماه پیش به حال اعتراض از سمت خود کناره گیری کرد، این اظهارات نتانیاهو را “وراحی” نامید و گفت که سیاست اسرائیل همیشه آن بوده که در مورد عملیاتش در خاک سوریه تولید ابهام کند و مسؤولیتی را به عهده نگیرد

اظهارات بنیامین نتانیاهو در روز گذشته (چهارشنبه) که تایید کرد که آخرین حمله به مواضع سپاه قدس در خاک سوریه نیز از جانب اسرائیل انجام گرفته است، با انتقادهای شدید وزیر دفاع پیشین اسرائیل و همچنین رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل قرار گرفت و این رفتار ره برای امنیت کشور منفی دانستند.

نخست وزیر که سمت وزیر دفاع را نیز خود در دست دارد، روز سه شنبه (پریروز) پیش از آن که رهسپار ورشو شود، به خبرنگاران گفته بود که اسرائیل همچنان به همه اقدامات لازم برای جلوگیری از استقرار نیروهای سپاه پاسداران در سوریه دست می زند که یک نمونه آن حمله اخیر بود.

در گزارش های پیشین آمده بود که جنگنده های اسرائیلی مواضع سپاه قدس را در نزدیکی مرز اسرائیل بمباران کرده اند و تانک های اسراییلی به داخل خاک سوریه خمپاره شلیک کرده اند.

وزیر دفاع پیشین، اویگدور لیبرمن که دوماه پیش به حال اعتراض از سمت خود کناره گیری کرد، این اظهارات نتانیاهو را “وراحی” نامید و گفت که سیاست اسرائیل همیشه آن بوده که در مورد عملیاتش در خاک سوریه تولید ابهام کند و مسؤولیتی را به عهده نگیرد. ولی اکنون نتانیاهو با این افشاگری ها ممکن است بحران جنگی و احتمال درگیری را افزایش دهد.

ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس نیز که حزبی برپا کرده و قصد رسیدن به مقام نخست وزیری را دارد، در سخنرانی دیشب (چهارشنبه) با انتقاد شدید از نتانیاهو، او را متهم ساخت که با این گونه افشاگری های نظامی، جان سربازان اسرائیلی را به خطر می اندازد و ممکن است موجب بروز بحرانی شود که جنگ به دنبال آورد.

این هر دو سیاستمداران، نتانیاهو را متهم ساختند که برای کسب محبوبیت بیشتر، در آستانه انتخابات عمومی کشور، به این افشاگری دست زده است.

اطرافیان نتانیاهو این اتهام را رد می کنند و می گویند که نخستین کسی که به افشاگری پرداخت ژنرال گادی آیزنکوت  رئیس ستاد کل ارتش بود که چند هفته پیش دوران خدمت او به پایان رسید.