«رهبرانی که نمی دانند، و نمی دانند که نمی دانند». تفسیر سیاسی هفته – نوشته منشه امیر

تفسیر سیاسی هفته
نوشتۀ: منشـه امـیر

مصیبت بزرگشان آن است که همچنان در یک هزار و چهارصد سال پیش زندگی می کنند و همانند دوران حضرت پیامبر می اندیشند و از دنیای امروز که به شیوه شگفت انگیز و با شتابی بی مانند دگرگون می شود، هیچ آگاهی ندارند.

بنابراین، اگر دریاچه ارومیه می خشکد و یا بیکاری بیشتر می شود و فقر دامنه دارتر می گردد، جای شگفتی نیست.

آن ها جز قران خواندن و تفسیر آیات (آن هم تفسیری سودجویانه) دانش دیگری ندارند.

مردم به پاخاسته را “اراذل و اوباش” می نامند. احمدی نژاد آن را “خس و خاشاک” خوانده بود.

از دیدگاه آنان، کسی که می آید و حق خود را می طلبد، جزو امت نیست، خس و خاشاک است،

اراذل و اوباش است و نه بیشتر.

ملت صغیر است و ولی مطلقه فقیه است که به جای آن ها می اندیشد و بیان می کند و اجرا می کند.

ملت نمی داند چه می خواهد. آن ها هستند که تعیین می کنند ملت چه می خواهد.

در واقع، آن ها تعیین می کنند که ملت، چه باید بخواهد.

اگر نان را از دهان کودک ایرانی می ربایند و برای کودک فلسطینی می فرستند، مردم حق اعتراض ندارند. زیرا این کار را ولی مطلقه فقیه به خاطر اسلام می کند و نباید جای گله ای باشد.

مردی را که از روی فقر گوسفند می دزدد تا شکم خود و خانواده اش را سیر کند، به قطع ید یعنی بریدن دست محکوم می شود. ولی آن فرمانده سپاه پاسداران که ۵۰ میلیون دلار از بودجه داروی سپاه را می دزد، با گردن افراشته، آزاد راه می رود و کاری به او ندارند.

شرم ابدی نصیب آن مزدورانی گردد که دست آن گوسفند دزد را قطع کردند. دست خودشان قطع شود – این جنایت پیشگان!

نه فقط در زمینه سیاست داخلی و کشورداری و تامین رفاه مردمان سخت شکست خورده اند، بلکه در امور سیاست خارجی نیز پوزه آن ها به خاک مالیده شده است.

علی خامنه ای، در واکنش به فریاد مردمانی که نان و کار و آزادی می خواهند، و افتخارات ملی خود را طلب می کنند، و حسرت دوران رفاه خود را می خورند، می گوید که غرور ملی در آن است که رژیم ایران امروز در چندین کشور منطقه حضور دارد و نفوذ دارد و تاثیرگذار است.

از کدام نفوذ و تاثیرگذاری سخن می گویند؟

در عراق جز کشتار مردم و به ویژه شیعیان، چه سودی برده اند؟

فکر می کنند که نخست وزیر عراق دست نشانده آن هاست؟

نمی دانند که او را به عربستان بردند و به سوی خود کشاندند؟

فکر می کنند که بر لبنان تسلط دارند.

درست است که حزب الله بسیار قوی است و خود، نوعی حکومت دارد و ارتشی دارد که از ارتش خود لبنان قوی تر است.

ولی پس از گذشت بیش از سی سال از برپایی حزب الله، که برای ملت ایران بین ده میلیارد تا بیست میلیارد دلار هزینه داشته، آیا واقعا این سازمان تروریستی می تواند آینده ای داشته باشد؟ همان سازمانی که می گویند بخشی از درآمدش از قاچاق مواد مخدر به آمریکای جنوبی می آید؟

آیا فکر می کنند که اسرائیل اجازه خواهد داد آن ها برای همیشه در سوریه مستقر شوند؟

آمریکا اجازه خواهد داد؟

حتی روسیه اجازه خواهد داد که رژیم ایران در سوریه بماند؟

عربستان سعودی و کشورهای عرب دیگر چنین اجازه ای را به سپاه پاسداران خواهند داد؟

در یمن، بیشترین جنایت را مرتکب شده اند. آیا عربستان اجازه خواهد داد که در حیات خلوت آن کشور، در یمن، عامل فتنه گری چون حکومت ایران جا خوش کند؟ همان حکومتی که خاندان وهابی عربستان را غیر مسلمان و کافر و زندیق می خواند؟

پایه گذار این سیاست، که در نادانی و نابخردی سران رژیم از اوضاع بین المللی ریشه دارد، شخص روح الله خمینی بود.

اگر او از معادلات بین المللی کوچکترین آگاهی داشت، با آمریکا سر و شاخ نمی شد و رویای تسلط بر جهان اسلام را از سرش بیرون می کرد.

خمینی در پیشگفتار کتاب خود نوشت که اسلام از قرن ها پیش دچار خمودگی شده است، منفعل است و از قافله تمدن به دور. باید بلند شود و سرنوشت را خود به دست گیرد، و سرنوشت جهان را نیز در دست خود قبضه کند.

این در واقع، اندیشه شماری از رهبران جنبش های اسلامی پیش از خمینی بود که او از آن تقلید کرد.

منتها او می خواست رهبری جهان اسلام به اهل تشیع داده شود و نمی دانست که اگر بخواهد چنین کند، چه بهای گزافی، از جان و مال باید بپردازد و تازه جز شکست و ناکامی نصیبی نخواهد برد؟

خمینی همچنان در دوران تصورات باطل یک هزار و چهارصد سال پیش زندگی می کرد که جنگ بین شیعه و سنی تازه آغاز شده بود.

امروز در برابر هر مسلمان شیعه در جهان، ده مسلمان اهل تسنن و یا پیرو مکاتب دیگر اسلامی قرار دارد.

چگونه آن ها حاضر خواهند بود رهبری جهان اسلام را به دست گروهی شیعه بسپارند، که از دیدگاه آنان مسلمان نیستند، و حتی عرب هم نیستند و پدرانشان مجوس بوده اند؟//

خمینی را کدام گروهی از اسلام به عنوان رهبر روحانی خود قبول داشت؟

خامنه ای را چه کسی امروز در جهان اسلام رهبر می داند؟

فردی که خودش در آن شب سرنوشت ساز پس از مرگ خمینی، در جریان مباحثات مجلس شورای اسلامی برای انتخاب جانشین فوری، به صراحت گفته بود که “من عالم دینی نیستم و لیاقت رهبری ندارم”، چگونه می تواند در مقام مرجع تقلید مسلمانان شیعه و سنی جهان قرار گیرد؟

اصلا امروز، با گذشت حدود سی سال از ریاست خامنه ای در جماران، چه کسی او را به عنوان رهبر روحانی اسلامی قبول دارد؟ فقط یک نفر که آن هم حسن نصرالله لبنانی است که او هم جیره خوار رژیم ایران است و مجیزگویانه، ادعا می کند که خامنه ای عرب است و ریشه اش به خاندان حضرت پیغمبر می رسد.

از هر شیعه مذهب بپرسید که رهبر دنیای تشییع کیست، ممکن است روی آیت الله علی سیستانی در عراق انگشت گذارند و بی تردید کسی نام خامنه ای را نخواهد برد.

این تلاش بی حاصل آنان برای رسیدن به مقام رهبری جهان اسلام، چقدر برای آن ها، ببخشید، چقدر برای ملت ایران هزینه مالی و جانی و هزینه رفاهی و نیک بختی داشت؟

این نابخردی و ناآگاهی سران حکومت دینی در ایران بود که موجب جنگ هشت ساله عراق با ایران شد.

آیا لزومی دارد به نیم میلیون سرباز جان باخته ایرانی و به یک هزار میلیارد دلار خسارات مالی ایران اشاره کنیم؟

یعد آمدند و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را پیشه خود کردند.

آیا می دانستند، و یا دست کم امروز می دانند که چه زیان سنگینی به ملت ایران و کشور ایران، با این دو شعار وارد کرده اند؟

چه سودی برده اند؟ چه خدمتی به اسلام کرده اند؟

چه خدمتی به ملت ایران کرده اند؟

امروز ملت در خیابان ها شعار می دهد “نه غزه، نه لبنان” و شعار می دهد “سوریه را رها کن” و شعار می دهد “فلسطین را رها کن، فکری به حال ما کن”.

یعنی، نه تنها ملت های مسلمان جهان دست رد به سینه آن ها زده اند، بلکه خود ملت ایران نیز علیه آنان و سیاست های غلظشان به پا خاسته اند.

سی و هفت سال ملت ایران را شتشوی مغزی دادند که دفاع از آن چه که “ملت مظلوم فلسطین” نامیدند یک واجب دینی است،

ولی مردم به خیابان ها می آیند و شعار می دهند: “فلسطین را رها کن، فکری به حال ما کن”

چگونه است که آن ها پولی را که به ملت ایران تعلق دارد و باید برای رفاه مردم ایران هزینه شود، این چنین سخاوتمندانه به دیگران می دهند و برای آن ها دلسوری می کنند؟

پس خود ملت ایران چه؟

آن ها انسان نیستند؟

هموطن شما نیستند؟

همکیش شما نیستند؟//

تصور می کنند که خیزش مردمی در ایران را سرکوب کرده اند.

در این مورد نیز، همانند همه موارد دیگر، سخت اشتباه می کنند.

و اشتباه می کنند اگر بر این باورند که ملت ایران را سرکوب کردند و آب از آسیاب افتاد و همه چیز دوباره آرام شد.

اعتراض مردم ایران نسبت به وضع اقتصادی و افزایش بیکاری و بالا رفتن فقر بود – فقری که زن با شرافت ایرانی را ناچار به تن فروشی می کند.

اعتراض مردم ایران به دزدی های کلان بلندپایگان رژیم بود

اعتراض مردم به برنامه های موشکی و اتمی رژیم، به حاتم بخشی ها به سازمان های ترور و به ستیز نابجای رژیم با کشورهای دیگر بود.

ایا آنها خواهند توانست اقتصاد ایران را سر و سامان بخشند؟

اگر در سی و نه سال گذشته  نتوانستند، در زمان محدودی نیز که تا پایان حکومت آنان باقی مانده نخواهند توانست.

نتیجه آن است که فردا اقتصاد ایران نابسامان تر و بیکاری بیشتر و فقر گسترده تر خواهد شد، زیرا کارشناس ندارید، روضه خوان فراوان دارید.

بدانید که فردا ملت ایران دوباره به پا خواهد خاست و این بار حق خود را با پایمردی هرچه بیشتر طلب خواهد کرد.

این شعار مردم ایران را خوب در گوش خویش بگنجانید، فریاد زدند: بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم!

اورشلیم – شنبه ۳۰ دیماه ۱۳۹۶ ، ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸

2 دیدگاه‌

  1. خود مردم راهبانشان را به خدایی شناختند و خدا را نشناختند تو قرآنه.اینها همون مردمی هستند که ۴۰ سال پیش وقتی یهودیان استفاده نا بجا از منابع زیر زمینی را محدود کرده بود میگفتند ای یهودیها نمیخان ما کشاورزی کنیم اینا همین مردمانی هستند که نمیخان اسلام واقعی را درک یا یک راهبه سنی یا یک راهبه شیعه.وقتی یک راهبه سنی میگه خودتو منفجر کن میکنه انگار که این خداست و حکم بهشتش تایید شده هنوز نمیفهمند که وقتی آب میخورند خدا را به خاطر آب گوارا شکر کنند که خدا آبو ازشون نگیره حسین آبو نیافرید.نفهمیدن دینو از کتب آسمانی هم میشه گرفت.دنبا له رو راهبه ها هستند.خدا را شکر من از زندگیم راضیم اما همان طور که خدا به حضرت داوود میگه یکی باید ۱۰۰ تا گوسفند داشته باشه یکی هم هیچی.پس از ماست که بر ماست تا مردم نفهمند و دنباله رو راهبه هستند همینه اینا یک مشت شنگول ومنگولند.دین یعنی اوستا تورات انجیل قرآن

  2. علمای شیعه فنا و فدایی ابلیس و اَسلام و برآورندگان مسیح الضلاله و نشستگان بر خوان آدمخواری و لا حکم الالله(روح الله) هرکس فساد میکند بکشید به خودش خدمت کرده اید(و البته مقادیر زیادی لذات شهوانی ملکوتی عرفاتی و برکات انواری و الخ هم رویش) ب هم لذتش را میبرند هم میکشند بالاخره معلوماتشان و تفقهاتشان را باید یکجایی صرف کنند روی کمر مردم بهرحال سفره شان اینطوری هماره پهن است البته برای این زامبی ها آدم و غیره و کربلا و فلان توفیر ندارد اینها طبعشان است آزتک ها و دیو ها و بهرحال هرگوشه دنیا حتی حیوانی در بیابان بمیرد تقصیر شماست!!(همراه با اشاره انگشت) و بهرحال علما جهت پاکسازی گناهانتان حملات در ابعاد مختلفه میکنند توفیر ندارد نشسته برخاسته و غیره.. بستگی به گشنگیشان دارد و شرایط مکانی و زمانی خمار میشوند شرب الدما و اکل القلوب واللحام میکنند.. بیچاره ها امت واحده فنای در دجال و مسیح الضلاله مستضعفین بهرحال نیازهایشان زیاد است باید لذات ببرند … فی سبیل الله هم میبرند.. گریه هم میکنند من نخورم یکی دیگر میخورد.. مستضعفین سر امام حسین را پرچم میکنند و زار هم میزنند ..

Comments are closed.