رهبران جهان برای تندرستی پرزیدنت ترامپ و همسرش نیایش کردند

شماری از رهبران و چهره های سیاسی داخل و خارج ایالات متحده به خبر ابتلای پرزیدنت ترامپ به ویروس کورونا واکنش نشان داده و برای او  آرزوی بهبودی کرده اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در پیامی توئیتری  نوشت: «من و همسرم  سارا ، همانند میلیون‌ها اسرائیلی، به پرزیدنت دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ، بانوی اول، می‌اندیشیم و آرزوی بهبودی کامل و سریع دوستان‌مان را داریم.»

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاه سعودی،  و ولی‌عهد او در پیامی به رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده که به همراه همسرش به ویروس جدید کورونا مبتلا شده‌اند، آرزوی سلامتی کردند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، نیز پیام داد: «بهترین آرزوهای من نثار پرزیدنت ترامپ و بانوی اول. امیدوارم هر دو از ویروس کرونا به سرعت بهبود یابند».

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، نیز این پیام را منتشر کرد: «بهترین آرزوهایم تقدیم به دونالد ترامپ و بانوی اول ایالات متحده. امیدوارم هر دو به سرعت از کورونا بهبودی حاصل کنند».

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، نیز با انتشار بیانیه‌ای گفت: «بهترین آرزوهایم را تقدیم به دونالد و ملانیا ترامپ می‌کنم. امیدوارم که آنها ابتلا به کرونا را به خوبی پشت سر بگذارند و به زودی دوباره به طور کامل سلامت خود را بازیابند».

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، نیز گفته است: «بهترین آرزوهایم را برای بهبودی سریع تقدیم دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ بانوی اول می‌کنم. امیدوارم هر دو شما به زودی بهتر شوید».

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، هم گفت: « من و همسرم سوفی،  بهترین آرزوهای‌مان را نثار پرزیدنت ترامپ و بانوی اول ایالات متحده می‌کنیم. امیدواریم هر دو به زودی سلامت خود را بازیابید و از این ویروس بهبودی کامل حاصل کنید».

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از جمله اولین رهبران جهان بود که به این خبر واکنش نشان داد. مودی در یک توئیت نوشت: «برای دوستم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، و بانوی اول آمریکا بهبودی سریع و تندرستی آرزو می‌کنم».

همچنین  باراک اوباما، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا، از طرف خود و همسرش برای دونالد ترامپ، بانوی اول و همه افرادی که در آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند آرزوی سلامتی کرد.

از سوی دیگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز برای او همسرش آرزوی بهبودی کرد.

جو بایدن، رقیب پرزیدنت  ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری از حزب دموکرات نیز در توییتی نوشت: “حالا وقت حزب‌بازی نیست. الان زمان آمریکایی بودن است. ما باید به عنوان یک ملت متحد شویم.” برای  بهبودی او و بانوی اول  دعا می کنم  .