رهبران روسیه،ایران و ترکیه با انتشار بیانیه ای به رسمیت شناختن حق حاکمیت اسراییل بر بلندی های گولان را محکوم کردند

رهبران روسیه،ایران و ترکیه با انتشار بیانیه ای به رسمیت شناختن حق حاکمیت اسراییل بر بلندی های گولان را محکوم کردند

یکی از پیامدهای برگزاری همایش قزاقستان آن بود که رهبران روسیه- حکومت اسلامی ایران و دولت اسلامگرای ترکیه در پیام مشترکی که انتشار دادند مخالفت قاطع خود را با به رسمیت شناختن حق حاکمیت اسرائیل بر بلندیهای گولان از جانب دولت پرزیدنت ترامپ در ایالات متحده مورد تاکید قرار دادند و ادعا کردند که چنین اقدامی بحران منطقه‌ای را افزایش می دهد و با قوانین بین المللی در تناقض می باشد.

در این بیانیه سران سه کشور و همچنین تاکید کردند که خود را نسبت به تمامیت ارضی و حق حاکمیت دولت سوریه را متعهد می دانند و این پشتیبانی را بر اساس منشور سازمان ملل مورد تاکید قرار می دهند.

در حالی که حکومت اسلامی ایران همیشه قطعنامه‌های سازمان ملل و منشور آن را در موارد بسیار نقض کرده در بیانیه مشترک گفته شده است که همه کشورها باید خود را نسبت به منشور سازمان ملل و قوانین جهانی متعهد بدانند و آن را اجرا کنند.

این بخش از بیانیه در حالی ابراز می شود که رژیم ایران به صورت علنی خواهان نابودی اسرائیل یعنی یک کشور عضو متساوی الحقوق سازمان ملل می باشد.

از ماه ژانویه دو سال پیش تاکنون این دوازدهمین دیدار بین پرزیدنت پوتین با رئیس جمهوری ایران و رهبر ترکیه رجب طیب اردوغان درباره مسائل سوریه و مسائل دیگر منطقه بوده است.

پرزیدنت ترامپ در ماه گذشته هنگامی که بیانیه ای را در حضور نخست وزیر اسرائیل امضا کرد و طبق آن حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی های گولان را به رسمیت شناخت تاکید کرد که یکی از هدف‌های این اقدام او تقویت امنیت اسرائیل و همچنین جلوگیری از فتنه گری های حکومت های مختلف است که می‌خواهند منطقه را به آشوب بکشاند.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد که استقرار اسرائیل بر بلندی های گولان به هدف جلوگیری از خطراتی است که از جانب سوریه امنیت این کشور را به خطر می‌اندازد و تهدید می کند.

اشاره غیر مستقیم پرزیدنت ترامپ به حضور نظامی رژیم ایران در خاک سوریه و نزدیک مرز اسراییل می باشد.

رژیمی که  اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند و اعلام می‌کند که از سوریه به عنوان پایگاهی برای تعرض علیه اسرائیل استفاده خواهد کرد.

یک دیدگاه

  1. رژیم پلید ایران باید دخالتهای مستقیم وغیر مستقیم خودش را به هر صورت ممکن در سوریه کم و سپس خارج میکرد. ملت خودش از گرسنگی هرروز بدتر میشود و حکومت ایران در فکر سوریه و لبنان و یمن و غیره است. اول بفکر ملت خودت باش بعد اگر اضافه داشتی به آنها هدیه داده وبخششی انجام بده. اینکار هشداری برای رجزخوانهای رژیم پلید وجنگ افروز جمهوری اسلامی جعلی ایران باشد که نباید جنگ افروزی کرد ونباید مرتب بر طبل جنگ کوبید که در صورت شکست باید تمامی عواقب آنرا هم بر عهده گرفت وشکست مفتضحانه و از دست دادن سربازان و سلاح و زمین را هم قبول کرد. هرکاری که به تقویت بنیه امنیتی و اقتصادی وسیاسی اسرائیل می انجامد و فضولیها و دخالتهای بی مورد رژیم فاسد را و دست پلید حکومت ایران را از منطقه و اسرائیل و ملت یهودکوتاه میکند صد البته باید انجامش داد. درضمن آقای ناتانیاهو و دونالد ترامپ نباید از نماینده ابلیس روی زمین(سید علی خامنه ای- حسن روحانی دروغگو و …) اجازه بگیرند.

Comments are closed.