رهبران ناآگاه اسلامی در ایران، مسجد عمر در اورشلیم را اشتباها به عنوان مسجد الاقصی معرفی می کنند

صالح العاروری تابلوی تصویر برجسته مسجد عمر را به خامنه ای هدیه می کند و رهبر حکومت اسلامی ایران به تصور آن که تصویر مسجد الاقصی است خرسند می شود

در تهران، صالح العروری سرپرست هیات نمایندگی حماس که به دعوت حکومت اسلامی ایران به تهران رفته بود، در پایان دور دیدارها و گفتگوهایش با سران حکومت اعلام داشت که رژیم اسلامی ایران علیرغم همه مشکلات مالی که از تحریم های اقتصادی ایالات متحده ناشی می شود، وعده کرده که کمک مالی و تسلیحاتی به حماس، در ابعاد پیشین آن، همچنان ادامه خواهد یافت.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در تهران می گویند که این وعده مالی رژیم ایران به حماس، مشروط به آن است که در صورت درگیری نظامی بین ایران و ایالات متحده، گروه حماس نیز، همانند حزب الله لبنان و جهاد اسلامی آزادی فلسطین، اسرائیل را هدف موشک قرار دهد.

حکومت ایران و حماس ادعا کرده اند که هدف از دعوت هیات به تهران، بحث درباره این موضوع بوده که چگونه می توان طرح صلح ایالات متحده را خنثی کرد.

صالح العروری پیش از ترک تهران به خبرنگاران گفت که مذاکرات او با بلندپایگان رژیم، “اهمیت راهبردی و تاریخی” داشته است.

حماس در سال های گذشته از کمک مالی و تسلیحاتی کلانی از جانب حکومت ایران برخوردار بود. ولی از هنگامی که حماس حاضر نشد از کشتار مردم سوریه به دست ارتش بشار اسد و سپاه قدس ایران جانبداری کند، دفتر نمایندگی حماس در دمشق بسته شد و رژیم ایران کمک های مالی خود را متوقف ساخت.

صالح العروری در مصاحبه ای که در سامانه خبری “صفا” وابسته به حماس انتشار یافت گفت که مقامات ایرانی به حمایت از مقاومت فلسطینی ادامه می دهند.

او تاکید کرد که رژیم ایران قصد ایجاد شکاف بین گروه تروریستی حماس با کشورهای مسلمان اهل تسنن را ندارد و خواسته ای در این زمینه مطرح نکرده است. او گفت: «ایجاد چنین شکافی، به زیان ملت فلسطین و به سود رژیم صهیونیستی می باشد».

صالح العروری، در دیدار هفته پیش با علی خامنه ای، یک تابلوی برجسته قلم کاری را به وی هدیه کرد که مسجد عمر در وسط آن قرار دارد و در تپه “صیون” جایگاه بیت المقدس یهود ساخته شده است.

حکومت اسلامی ایران همیشه تصور کرده است که مسجد عمر، همان مسجدالاقصی است که به باور مسلمانان، در نقطه ای ساخته شده که اسب حضرت محمد به آسمان معراج کرد.

تصویر بزرگ مسجد عمر که نام رسمی آن “قُبهُ الصِخره” یعنی گنبد تخته سنگ می باشد، همیشه در پشت سر خمینی در جماران قرار داشت و او تصور می کرد که همان مسجد الاقصی می باشد. با گذشت سالیان دراز از حکومت اسلامی، هنوز تصویر مسجد عمر به جای عکس مسجد الاقصی، از جانب مقامات رژیم ایران مورد استناد قرار می گیرد.

گفتنی است که جنبش حماس به یاری گروه اِخوان المسلمین مصر برپا شده که همیشه نسبت به اهل تشیع ابراز دشمنی کرده است.

یک دیدگاه

  1. جماعتی که حتی یکبار هم به اسرائیل نیامده اند ، هرگز اسرائیل را ندیده‌اند و حتی یکبار هم پای صحبت‌های یک کلیمی ایرانی ننشسته اند تا در رابطه با حقیقت و خواسته‌های به حق اسرائیلیان اطلاعات کسب کنتد و تنها کورکورانه دشمنی میکنند . دشمنی میکنند و تهدید میکنند . آیا میشود اسم این جماعت را انسان با خرد و متفکر گذاشت ؟ هرگز ( نئوهاگانا ایران )

Comments are closed.