رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا : با دستور  پرزیدنت ترامپ، نیروهای ما رهبران تروریستی مانند قاسم سلیمانی را از صحنه نبرد کنار زدند

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا در جریان سخنرانی در صحن سنا از اقدامات پرزیدنت ترامپ تقدیر کرد و گفت: با فرمان پرزیدنت ترامپ، نیروهای ما رهبران تروریست مانند البغدادی و سلیمانی را از صحنه نبرد کنار زدند.

میچ مکانل افزود: در سایه اقدامات پرزیدنت ترامپ،  استقلال انرژی، به شکل عمده‌ای به ما اختیار عمل بیشتری در مورد دیگر نقاط جهان به ویژه خاورمیانه داد… رییس جمهوری  وقت را هدر نداد و از توافق فاجعه‌بار دولت قبلی با ایران خارج شد.

او گفت: تیم او تفاوت در دیدگاه با اسرائیل را از بین برد و رابطه با شرکای عرب را ترمیم کرد. او این روابط را حول محور منافع مشترک ما که مقابله با تهدیدها مانند تروریست‌های اسلامگرای افراطی و تخاصم‌های ایران است، شکل داد.

سناتور مک کانل افزود: قلمروی خلافت اسلامی که در دوران اوباما ایجاد شده بود، به طور کامل از بین رفت و این کار اجازه داد توافق‌های ابراهیم شکل گیرد که به عادی‌سازی روابط تاریخی میان اسرائیل با امارات متحده عربی، بحرین، سودان و به تازگی مراکش و با افق حضور شماری بیشتر در آینده منجر شد.