روابط ایران با پاکستان وخیم تر می شود و دولت عربستان، دولت اسلام آباد را علیه رژیم ایران، به سوی خود میکشاند

 محافل نظامی سپاه پاسداران بر این گمان هستند که دولت پاکستان همکاری های تنگاتنگی با عربستان سعودی علیه رژیم ایران دارد

تهدیدهای جنگی سپاهی باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم ایران، علیه دولت های پاکستان و عربستان در مورد عملیات گروه تروریستی جیش العدل در سیستان و بلوچستان، تیرگی روابط بین ایران و دولت اسلام آباد را به اوج تازه ای می رساند.

همزمان اعلام شد که عربستان قصد دارد بیست میلیارد دلار در پاکستان سرمایه گذاری کند که این برنامه از عمق دوستی و همکاری بین دو کشور پرده بر میدارد.

رژیم ایران، ابتدا مسولیت انفجار تروریستی را که باعث قتل بیش از سی نفر از ماموران سپاه پاسداران گردید، به اسرائیل و ایالات متحده نسبت داد. ولی هفته پیش، سپاهی جعفری این جنایت را به دولت عربستان با همکاری پاکستان نسبت داد و تهدید کرد که رژیم ایران به شدت انتقام خواهد گرفت.

برخی آشنایان امور می گویند که دولت عربستان سعودی نبرد همه جانبه ای را علیه حکومت ایران آغاز کرده و نه تنها با اسرائیل علیه دولت تهران همکاری می کند، بلکه می کوشد از طریق نهادهای بین المللی و فعالیت های دیپلمات در جهان، چهره تروریستی و تعرضی حکومت ایران را بیش از پیش به جهانیان بشناسانند.

محافل نظامی سپاه پاسداران بر این گمان هستند که دولت پاکستان همکاری های تنگاتنگی با عربستان سعودی علیه رژیم ایران دارد. آن ها دولت اسلام آباد را متهم می کنند که هرگز برای ریشه کن کردن فعالیت های تروریستی گروه موسوم به جیش العدل اقدام قاطعانه ای نکرده است.

این گروه تروریستی، که تا کنون ده ها تعرض علیه سپاه پاسداران و دیگر گروه های مسلح رژیم ایران انجام داده، در میان بلوچ های  پاکستان پناه گرفته و از همکاری آنان برخوردار است. ولی دولت پاکستان توانایی مبارزه با آن ها را ندارد – زیرا در پاکستان، گروه های قومی و قبیله ای از نفوذ بسیار برخوردارند و در برابر حکومت مرکزی می ایستند.

رژیم ایران بارها گفته است که پول و اسلحه برای ادامه فعالیت گروه های بلوچ، توسط دولت عربستان تامین می گردد.

یک دیدگاه

  1. الهی به حق جلال و شکوهت اگر وجود داری، بحق عرش و ملکوت ومقدسات ات ااگر بازهم وجود داری، تمام تروریستها و شریرانی که آخوند آنها را به این نام می خواند همه دست بدست گرفته شر این حکومت جبار و ستمگر که تاریخ نمونه اش را بخود ندیده از سرزمین ایران محو نماید، باراها اسرائیل و عربستان و پاکستان و ترامپ را برقرار بدار تا دست مکارانی چون امام اباما و جو بایدن و کارتر و… بد خواهان طماع نتوانند آن توفیق را یافته آخوند رانجات دهند.

Comments are closed.