روابط عمومی سپاه پاسداران یزد:۵۰ بنگاه املاک به علت مظنون به «اخلال در بازار زمین و مسکن»،توسط سازمان اطلاعات سپاه پلمب شد

روابط عمومی سپاه پاسداران یزد با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که ۵۰ بنگاه املاک در شهرهای مختلف این استان، به علت مظنون به «اخلال در بازار زمین و مسکن»،   توسط سازمان اطلاعات سپاه پلمب شده‌اند.

حکومت با اینگونه عملیات سرکوبگرانه می خواهند جلوی فروپاشی اقتصادی اش را بگیرد ولی بعید می نماید که بتوانند به چنین هدفی برسند.

در اطلاعیه  سپاه پاسداران آمده است:  این بنگاه‌ها مظنون به «اخلال در بازار زمین و مسکن» بوده‌اند و پلمپ آنها بر اساس دستور قضایی صورت گرفته است.

در سال‌های اخیر فعالیت‌های سازمان اطلاعات سپاه در حوزه اقتصادی در استان‌های مختلف ایران توسعه یافته و این سازمان به ضابط اصلی قوه قضاییه تبدیل شده است.

روز گذشته دادگستری استان البرز نیز با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد  که سازمان اطلاعات سپاه امام حسن مجتبی در راستای « اجرای برنامه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی »، روز جاری «تعدادی از مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی استان به اتهامات مالی و اقتصادی با دستور مقام قضایی» بازداشت کرد.

در سال ۱۳۹۴ در جریان تصویب اجرای آزمایشی «قانون آیین دادرسی کیفری» در آخرین ماه‌های فعالیت مجلس نهم، برخی مواد این قانون اصلاح شد و نام سازمان اطلاعات سپاه به عنوان یکی از ضابطان قضایی مصوب و اعلام شد.

با این حال دامنه فعالیت این نهاد محدود‌ به این قانون نمانده و سازمان اطلاعات سپاه در تمام حوزه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی وارد عمل شده است.

گفته شده است که  پرونده افراد بازداشت شده «در مرحله تحقیقات تکمیلی بوده و نتیجه رسیدگی مطابق مقررات قانونی متعاقبا اعلام خواهد شد.»

دادگستری البرز توضیحی بیشتری در خصوص هویت افراد بازداشت شده، ارائه نکرده است.