روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد: دو تن از فعالان سیاسی بلوچ را به قتل رساند

به گزارش سپاه نیوز، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از انهدام یک گروه و کشته شدن دو نفر که آنها را «تروریست» و «تیم تروریستی» خوانده در جنوب شرق کشور خبر داد و گفت: یک گروه از فعالان بلوچ  که اخیراً در کشته شدن  دو تن از بسیجیان مولوی روستای هیچان شهرستان نیکشهر دخیل بوده اند؛ توسط نیروهای  قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه  گرفتار شد و پس از درگیری به طور کامل منهدم گردید.

کمپین فعالین بلوچ ، هم روز گذشته (آدینه) با انتشار فیلمی از درگیری شدید بین افراد مسلح بلوچ و نیروهای سپاه در روستای حمیری گلندواک  خبر دادند ، که نیروهای سپاه ویژه قدس در بلوچستان از زمین و هوا با سلاح های سنگین یک منزل مسکونی را هدف قرار داده و به سوی دیگر منازل مسکونی هم شلیک می کنند .

کمپین فعالین بلوچستان،  یک جنبش مردمی برای رصد، رهگیری، بررسی و خبر رسانی موضوعات متعدد مربوط به سیستان و بلوچستان است.

در این گزارش آمده بود که تاکنون هفت تن  از نیروهای سپاهی کشته شده اند.

سپاه قدس در این اطلاعیه نامی از گروه مسلح که «تروریست» معرفی شده برده نشده و به هویت کشته‌شدگان هم اشاره نشده است.

مرزبانی سیستان و بلوچستان هم حدود یک ماه پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دو مرزدار هنگ مرزی سراوان در جنوب این استان در حین انجام وظیفه کشته شدند.

استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر بار‌ها محل رویارویی نیروهای نظامی و انتظامی با گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی بوده است. از جمله، بهمن ماه ۱۳۹۷ حمله‌ای انتحاری به اتوبوس حامل کارکنان سپاه در این استان ۲۷ کشته بر جای گذاشت.

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در ادامه گفته است که مقادیری سلاح، مهمات و تجهیزات ارتباطی  از این گروهای مخالف نظام  کشف و ضبط شده است و یک نفر از نیروهای این قرارگاه نیز مجروح شد.

سپاه پاسداران سه روز پیش نیز  از درگیری نیروهای زمینی خود با یک تیم هفت نفره مخالفان مسلح٬ که آنها را “تروریست” و “ضد انقلاب” خواند در منطقه مرزی سلماس خبر داده بود.

هنوز منابع مستقل خبر این درگیری‌ها را تایید نکرده‌اند.