روایت جدید “المیادین”: «هلاکت فخری زاده توسط تیربارهای ساخت اسرائیل و از طریق ماهواره رخ داده است»

مراسم تشییع جنازه محسن فخری زاده، با حضور افراد کمی در تهران برگزار شد. حکومت اعلام کرد که به علت کورونا از حضور افراد زیاد در این مراسم  جلوگیری شده است. ولی تابودت او توسط دو سپاهی و دو تن از مقامات حکومتی حمل می شد و پشت سر آن ها نیز شماری آخوند و افراد دولتی حرکت می کردند.

حکومت ادعا کرده که فخری زاده یک دانشمند بوده و با امور اتمی ارتباطی نداشته است و این در حالی که صدها سند و مدرک که توسط اسرائیل و منابع دیگر افشاگری شده، نشان می دهد که این فرد از مهره های اصلی امور اتمی و موشکی رژیم بوده است و به همین علت نیز از سال ها پیش مورد تحریم سازمان ملل و ایالات متحده قرار گرفت و بنیامین نتانیاهو نیز نقش او در برنامه های اتمی رژیم را برشمرد و از جمله گفت: «این نام را به خاطر داشته باشید».

مقامات ارشد سپاه پاسداران ادعا کردند که فخری زاده به سپاه تعلق نداشته و از این رو مورد حفاظت آن نهاد نیز قرار نداشته است، که اگر قرار می داشت، مورد تعرض قرار نمی گرفت و به هلاکت نمی رسید.

حکومت ایران حتی ماده ای را که ادعا می کند داروی درمان کورونا می باشد، معرفی کرده و اعلام داشته که آزمایش های بالینی آن را آغاز می کند.

در اورشلیم، تکذیبی که از جانب سخنگوی سپاه پاسداران انتشار یافت، مورد توجه قرار گرفت. این سخنگو ادعا کرد که سپاهی حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران، اسرائیل را به انتقام جویی تهدید نکرده و آن چه که از قول او در یک حساب توییتری انتشار یافته جعلی است و به او ارتباطی ندارد.

برخی آشنایان امور می گویند که مفهوم این واکنش ها آن است که رژیم به هیچ وجه مایل نیست بر سر این رویداد، با اسرائیل وارد رویارویی نظامی شود، زیرا می داند که نتیجه آن ممکن است شکست سپاه پاسداران و دیگر نیروهای مسلح رژیم باشد و مردم از این فرصت استفاده کنند و با یک خیزش همگانی، بخواهند موجب فروپاشی رژیم گردند.

این ادعا که در محل قتل سلاح های ساخت اسرائیل یافت شده، از شبکه تلویزیونی المیادین پخش شد که با پول حکومت ایران، در لبنان برپا گردیده و توسط حزب الله اداره می شود.

در کنار روایات ضد و نقیضی که در داخل ایران درباره چگونگی وقوع این سوء قصد انتشار یافت، “المیادین” در گزارش خود ادعا کرد که تیربارهای ساخت اسرائیل در اتومبیل نیسان که در کنار بلوار پاک شده بود تعبیه گردیده و با فرمان ماهواره ای از آسمان تیربارها شروع به شلیک کردند و آثار اسلحه ساخت اسرائیل در محل به دست آمده است. با این همه، المیادین ادعا کرد که ایرانیان مخالفان رژیم نیز در این سوء قصد دست داشته و مجری فرمان اسرائیل بوده اند.

خبرگزاری فارس نیز که بازتاب دهنده دیدگاه های سپاه پاسداران است، در گزارش روز گذشته خود ادعا کرده بود که در اتومبیل نیسان که کنار بولوار پارک کشده بود، تیربارهای تعبیه گردیده بود که هنگام عبور اتومبیل حامل محسن فخرزاده، به طور خودکار به سوی آن تیراندازی کرد و موجب بروز حادثه شد. آگاهان امور امنیتی این روایت را “خیالی و درخور فیلم های هالیوودی” تلقی کردند.