روحانی، در واکنش به تحریم های جدید، دوباره از منافع ملت ایران مایه گذاشت و سفسطه کرد

روحانی با بکار بردن واژه های غیر ادبی می گوید: ترامپ  «عقلش را از دست داده و رهبری یک کشور را تحریم می‌کند برای اینکه آمریکا نیاید».

حسن روحانی در نخستین واکنش به تحریم ایالات متحده آمریکا علیه علی خامنه ای ، بیت رهبری و اطرافیانش، ادعا کرده گفت:   «آمریکا تمام ملت ایران را تحریم کرده است».

روحانی امروز (سه شنبه )  در جمع مدیران گفت: «رهبری ایران فقط متعلق به ایران نیست؛ این همه مردم در لبنان، افغانستان، عراق و پاکستان مقلد رهبر ایران هستند»

رژیم ایران همیشه خودش را متولی ملت ایران می داند و در همه حال مردم را قربانی می کند و حق و حقوق آنان را پایمال و اراده و انتخاب آنان را خوار و ضعیف می کند و در تمامی موارد این رهبر است که به جای آنان هم تصمیم می گیرد و خوب زندگی می کند و رفاه و آسایش تنها از آن او و بیت رهبریش است .

وی افزود: کار آمریکا تحریم نیست کار ضد بشری است، فعالیت‌هایی علیه حقوق بشر است و تمام ملت ایران را تحریم کرده است.

روحانی با بکار بردن واژه های غیر ادبی می گوید: ترامپ  «عقلش را از دست داده و رهبری یک کشور را تحریم می‌کند برای اینکه آمریکا نیاید».

وی در ادامه گفت: رهبر ما که مانند سایر رهبران کشورهای خارجی نیست تا در حساب‌های بانکی خود در خارج کشور پول‌ها داشته باشد که بیایید و آن را مسدود کنید. اموال ایشان یک حسینیه و یک خانه ساده است .

منابع خبری پیشتر گفته بودند علی خامنه ای  یک امپراتوری مالی گسترده‌ شامل بنیاد و نهادهای اقتصادی را اداره می‌کند که حدود یکصد میلیارد دلار سرمایه دارد.

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته  با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های تازه علیه علی خامنه‌ای، ، بیت رهبری و منصوبان آنها را تایید کرد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران در واکنش به تحریم‌های تازه آمریکا علیه رهبر جمهوری اسلامی و محمدجواد ظریف، گفته تحریم بی‌حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور به‌معنای بسته‌شدن همیشگی راه دیپلماسی با واشنگتن است.

محمد جواد ظریف  وزیر خارجه آمریکا تاکنون واکنشی  به تحریم هایی جدید آمریکا نشان نداده است. اما در توییتر خود در پاسخ به  دونالد ترامپ که نوشته بود:«چین ۹۱ درصد و ژاپن ۶۹ درصد و بسیاری از کشورهای دیگر نفت خود را از تنگه هرمز می‌گیرند. پس چرا ما باید برای سالیان سال بدون دریافت هیچ اجرتی از این خطوط کشتیرانی حفاظت کنیم گفته است:   ««صدر درصد حق با ترامپ است که می‌گوید که نیروی نظامی آمریکا هیچ کاری در خلیج فارس ندارد».

حسن روحانی گفت:  «مگر آمریکایی‌ها نمی‌گویند بیایید مذاکره کنیم پس چرا به دنبال تحریم وزیر خارجه ما هستند؟».

محمد جواد ظریف، که از بیم برکناری، اخیرا به جناح تند روی رژیم پیوسته، در سخنان اخیر خود، به تقلید از خامنه ای گفته است که رژیم ایران حاضر نیست با آمریکا وارد مذاکره شود. ظریف در ماه های اخیر، با انتشار یک رشته ادعاهای دروغین، به جنگ تبلیغالتی “بیت رهبری” علیه ایالات متحده پیوسته است.