روحانی ادعا نمود که به اولین وعده دولت خود عمل کرد: باران‌های زمستان گذشته، دریاچه ارومیه را زنده ساخت

دولت حسن روحانی بارانهای پربرکت زمستان گذشته را به حساب دستاوردهای خود نوشت و اعلام کرد که به اولین وعده  خود که همانا احیای دریاچه ارومیه بوده، عمل کرده است.

ولی  استاندار آذربایجان غربی در بازدید از دریاچه گفته بود: با عنایت خداوند و بارش باران فراوان، حجم آب دریاچه ارومیه، ۳/۲ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.

حسن روحانی گفت: در آخرین گام‌های دولت طرح این مهم، سبب شگفتی بسیاری از مردم به ویژه مردم آذربایجان غربی و مناطق حاشیه ای دریاچه شد.

روحانی افزود: برای احیای دریاچه ،  بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال با وجود مشکلات اعتباری از سوی دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه  نیز گفته بود: به علت بارش فراوان باران، حجم آب موجود در دریاچه نسبت به سال گذشته از چهار میلیارد و ۷۷۰ میلیون مترمکعب به پنج میلیارد و ۱۳۰ میلیون مترمکعب رسیده است اگر عنایت و توجه خداوند نبود دریاچه به این زودی ها احیاء نمی شد.

روحانی گفت: یکی از نخستین کارها طرح ریزی برای راه اندازی ستاد احیای دریاچه ارومیه با حضور وزرای دخیل در این حوزه و مدیران دستگاه های مختلف اجرایی بود که با تحقق این امر، نخستین گام ها برای احیای دریاچه ارومیه که در آن زمان، وضعیت مناسبی نداشت، برداشته شد.