روحانی ادعا کرد بحران پایان گرفته، ولی گرانی ها ادامه دارد و تورم به ۴۲ درصد رسیده است

حسن روحانی در یکی از آخرین سخنرانی های خود ادعا کرد که تورم مهار شده و دولت بر گرانی ها فایق آمده است

در همان حال که حسن روحانی در یکی از آخرین سخنرانی های خود ادعا کرد که تورم مهار شده و دولت بر گرانی ها فایق آمده است، به گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به مرداد امسال در ایران نسبت به دور مشابه پارسال (تورم سالانه) به ۴۲.۲ درصد رسید.ه است که  نسبت به تیرماه ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

در این گزارش امده است : نرخ تورم در روستاها و شهرها به یک میزان رشد نداشته است به طوری که تورم روستایی در این ماه به ۴۶.۶ درصد و تورم شهری به ۴۱.۴ درصد رسید؛ بدین ترتیب رشد قیمت‌ها در روستاها بالاتر از شهرها بوده است.

در گزارش  مرکز امار ایران امده است که  قیمت انواع گوشت بالای ۸۰ درصد رشد داشته و بهای میوه و سبزیجات نیز تقریبا به همین میزان رشد نشان می‌دهد. دخانیات هم ۱۱۲ درصد رشد قیمت داشته است، اما بخش‌هایی مانند خدمات رشد قیمت کمتری داشته است

به  گزارش بانک مرکزی قیمت مسکن در شهر تهران نسبت به سال گذشته  بیش از ۹۱ درصد افزایش یافته است. و نرخ اجاره و قیمت خرید و فروش مسکن بیش از  ۲۳ درصد افزایش یافته است .

مرکز آماردر ادامه نوشته است که  تورم نقطه به نقطه افزایش قیمت کالاها در مرداد سال جاری نسبت به مرداد پارسال به ۴۱.۶ درصد رسیده که نسبت به تورم نقطه به نقطه تیرماه حدود ۶.۴ درصد کاهش یافته است.کاهش نرخ تورم به معنی کاهش قیمت‌ها نیست، بلکه نشان می‌دهد آهنگ رشد قیمت‌ها مقداری از سرعت افتاده است.

بر اساس گزارش  آمارهای رسمی در کشور ، نرخ تورم در سه سال پیش  تک رقمی بود و سال گذشته دوباره دو رقمی شد و هر ماه این شاخص افزایش یافته است.

2 دیدگاه‌

  1. راستی کسی از اینها پرسیده که چرا برای چند هفته است که جنگل های زیبای زاگرس را زیر اتش نگه داشته اند و ایرانیهایی را که برای کمک رفته اند دستگیر کرده اند؟

  2. فریدون، تو بیشتر از چهل سال است که دست در گرفتن حقوق بشر از ایرانیان داشته ای. تو و امثال تو به طور مستقیم یا غیر مستقیم خون ما را توی شیشه کرده !اید و نان را از سفره هایمان دزدیده اید.

    شماها که تمام سوادتان مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است و فقط دزدی از مال و کشتار مردم را پیشه کرده اید کارتان در ایران جایی ندارد و بایستی به زودی به سزای اعمال ننگینتان برسید.

Comments are closed.