روحانی از یک سو از واکسیناسیون در ایران  نوید می‌دهد و از سوی دیگر خطر موج چهارم کرونا را به مردم هشدار می‌دهد 

حسن روحانی در جلسه امروز (شنبه)  ستاد ملی مقابله با کرونا ادعا کرد که حکومت ایران با  اقدامات وتلاش‌هایی که در سراسر ایران برای “مقابله با ویروس کرونا” داشته است ، می‌تواند منبعی باشد برای کلاس‌های دانشگاهی، بعضی از این اقدامات کار ارزشمندی بوده و می‌تواند تبدیل به یک مدل برای مقابله با بیماری‌های واگیردار شود.

وی در ادامه از  این اقدامات به عنوان “نقشه راه برای آینده”، نام برد و گفت: «برخی از کارها در این مدت صددرصد و برخی بسیار موفق بوده است».

روحانی توضیحات  بیشتری درباره این اقدامات نداد .

وی در حالی این سخنان را بیان می کند ، ، که  در زمان آغاز شیوع کرونا در ایران، عملکرد دولت در زمینه شفافیت اطلاع‌رسانی و همچنین عدم قرنطینه شهرها با انتقادهای گسترده‌ای مواجه شد.همچنین در زمینه تامین واکسن نیز به کندی عمل کرده است

وزارت بهداشت حکومت بر اساس آمارهای رسمی، خود اعلام کرده است که  تاکنون بیش از ۶۱ هزار نفر در ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند

روحانی در ادامه ادعا کرد:  طبق آمار و ارقام و نمودارها، البته به‌جز خوزستان که شرایط خاصی دارد و در سختی به‌سر می‌برد و البته برخی بخش‌های این استان هم نارنجی شده‌اند؛ بقیه استان‌ها شرایط نسبتا خوب و معمولی دارند و استان‌هایی مانند البرز، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد باید مراقبت کنند. باید بتوانیم این شرایط خوب را نگه داریم و اگر دو هفته رعایت‌ها کمرنگ بشود، شرایط تغییر می‌کند.

روحانی درباره توزیع کامل واکسن کرونا در ایران توضیحی نداد اما در عین حال هشدار داد:  خطر موج چهارم کرونا در کشور منتفی نیست، از همه می‌خواهیم رعایت کنند تا نوروز خوبی داشته باشیم و برای کسی خطر و مرگ و میری پیش نیاید.