روحانی: «اگر اسرائیل عرضه دارد، اول امنیت همانجایی را که هست، تامین کند»

روحانی در سخنان روز گذشته خود، خطاب به سران امیرنشین های عرب گفت: «جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهای ساحلی این خلیج تاریخی، آماده است امنیت منطقه را حفظ کند»

حسن روحانی نیز نسبت به حضور فعال اسرائیل در ائتلاف کشورهای جهان برای حفظ امنیت آمد و شد کشتی ها در خلیج فارس واکنش نشان داد و آن را امری “پوچ” نامید و به لحنی گزنده گفت که بهتر است اسرائیل برود و امنیت را ابتدا در اطراف خود برقرار کند.

فرماندهان سپاه پاسداران، پیشتر نسبت به این نقش اسرائیل ابراز خشم کرده بودند. آگاهان نیز گفته بودند که حضور فعال اسرائیل در این برنامه بین المللی، از اهمیت امنیتی و استراتژیک بالایی برخوردار است و مشکلات رژیم ایران را بیشتر خواهد کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، که روز گذشته (چهارشنبه) در جلسه هفتگی هیات دولت در تهران سخن می گفت، طرح ائتلاف را که از جانب ایالات متحده مطرح گردیده، “ظاهری و غیرعملی” خواند و این در حالی که در هفته های چندین کشور جهان که کشتی های آن ها به خلیج فارس رفت و آمد دارند، گفته اند که رزمناوهایی را به منطقه اعزام می دارند. ایالات متحده می خواهد که بین همه این کشورها همآهنگی ایجاد کند و یک ائتلاف جهانی به وجود آورد.

حسن روحانی ادعا کرد که رژیم ایران بهترین مرجعی است که می تواند امنیت شاخاب پارس را تامین کند و این در حالی که از دیدگاه آشنایان امور، رژیم اسلامی ایران، از طریق سپاه پاسداران، تنها مرجعی بوده که با انجام عملیات خرابکاری در نفتکش ها و توقیف یا ربودن برخی از آن ها موجب ایجاد بحران امنیتی کنونی شده است.

رژیم ایران در حالی رهبری خلیج فارس را برای خود مطالبه می کند که عراق نیز ادعای مشابه دارد و می خواهد در نزدیکی مرزهای آبی ایران یک پایگاه بزرگ دریایی برپا سازد تا با همکاری دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، تامین امنیت آزادی کشتیرانی را به دست گیرد.

روحانی در سخنان روز گذشته خود، خطاب به سران امیرنشین های عرب گفت: «جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهای ساحلی این خلیج تاریخی، آماده است امنیت منطقه را حفظ کند». رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت که این نقش تاریخی ایران در خلیج فارس بوده، که همیشه در طول تاریخ آن را انجام داده است.

آگاهان می گویند تا پیش از به روی کار آمدن رژیم اسلامی در ایران، امنیت کاملی در حوزه خلیج فارس برقرار بود. ولی از روزی که خمینی به قدرت رسید، اعلام کرد که قصد براندازی حکومت های عرب را دارد و امنیت خلیج فارس را با خطر جدی روبرو ساخت.

در ماه های اخیر نیز رژیم ایران، تنها عامل بی ثباتی و خطر در حوزه خلیج فارس بوده و می باشد.

وزیر خارج اسرائیل، ییسرائل کاتس، دو هفته پیش فاش ساخت که اسرائیل یک عضو فعال ائتلاف خواهد بود. تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل گفته بود که نقش عمده اسرائیل در این ائتلاف، در دسترس گذاشتن اطلاعات حساس نظامی در رابطه با نقشه های رژیم ایران و همچنین اعطای کمک های لوجستیک به ارتش ایالات متحده در صورت بروز جنگ، و تقویت حس اعتماد امیرنشین ها در برابر رژیم ایران می باشد.

حسن روحانی در واکنش روز گذشته خود، به شیوه ای برتری جویانه خطاب به اسرائیل گفت: «اسرائیلی ها اگر می توانند، اول بروند و همانجایی را که هستند برای خود امن کنند و امنیت آن را تامین نمایند».

گفتنی است که حکومت ایران است که با برپایی حزب الله در جنوب، مسلح ساختن حماس و همچنین تلاش برای استقرار سپاه قدس در سوریه، می کوشد امنیت اسرائیل را متزلزل سازد، ولی همیشه با عملیات دفاعی کوبنده روبرو شده است.

4 دیدگاه‌

  1. اتّفاقا دولت یهودی با حضور نظامی در تنگۀ هرمز، دقیقا امنیّت همانجایی را که هست، تامین می کند. تامین امنیت کشور یهودی صرفا با ضربه زدن دفاعی به انتهای بازوهای اختاپوس کریه نظام ولائی حاکم بر ایران محقّق نمی شود، بلکه زمانی این مهم به شیوه ای اساسی و کارآمد و دائمی حاصل خواهد گشت که دیدگان هیولای مزبور از حدقه بیرون آورده شود، و تنگۀ هرمز یکی از این دو دیده است. باروخ هشم.

  2. این روحانی دروغگو چقدر بی حیا، بی ادب، و پُررو ھست۰خود رژیم تروریستی بانیِ نا امنی در اسرائیل و خلیج فارس ھست، سپس سخن از عُرضه میزند۰ آیا امروز ایران اَمن و امان ھست که حالا گُشادہ گویی میکنی؟

Comments are closed.