روحانی به تندروهای رژیم هشدار داد که ادامه سرکوبگری های آنان، ممکن است موجب سقوط رژیم گردد

حسن روحانی در سخنرانی به مناسبت ر چهل و یکمین سال به روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران ، در هشداری به تندروهای حکومتی گفت:  «اگر به مردم انتخاب و آزادی داده شود دوباره انقلاب خواهد شد و جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد .

حسن روحانی افزود: اگر حکومت پیشین  به مردم اجازه انتخاب می‌داد نیازی به انقلاب نبود. اگر ان حکومت  مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت، حکومت را برگزینند و انتخاب کنند. در نوع قانون اساسی، قانون اساسی مورد نظر خود را انتخاب کنند. بین استقلال و وابستگی مردم استقلال را انتخاب کنند. اگر رژیم گذشته به یک انتخابات سالم و آزاد ملی تن می داد انقلابی نمی‌شد.

رئیس جمهور تاکید کرد: برخی فکر می‌کنند روی کار آمدن حکومت اسلامی بدون برنامه بوده . پدران، مادران، برادران و خواهران ما که در آن عصر بود که با سخنان و وعده های روح الله خمینی راه انقلاب را برگزیدند و منتظر وعده های تحقق نیافته مانده اند حالا از ما  می‌پرسند که آیا امروز هم ناچاریم در انتظار قول های واهی ۴۱ سال پیش از سوی افرادی دیگر باشیم و از انان پیروی کنیم.

روحانی درباره سلیمانی گفت : قاسم  سلیمانی هم اختیارات فرماندهی سپاه قدس را داشت و هم دیپلمات ارشد در مذاکره در خارج از کشور بود او به جهت مذاکره با  نخست وزیر عراق کشته شد.

حسن روحانی درباره حضور مردم در انتخابات افزود: مردم از انتخابات گله کنید اما خواهشمندم منفعل نشوید.

حسن روحانی در دفاع از جنایات قاسم سلیمانی، ادعا کرد که او قادر به کشتن ژنرال های آمریکایی نیز بود، ولی نکرد
پس از آن که منابع خبری و حتی مقامات نیمه رسمی رژیم ایران فاش ساختند که قاسم سلیمانی در کشتار مردم سوریه و عراق، و از جمله زنان و کودکان نقش بزرگی داشته است، ،حسن روحانی ادعا کرد که سلیمانی اگر کارش کشتار بود به راحتی می‌توانست ژنرال‌های آمریکایی را نیز بکشد اما نکشت. تحلیلگران می گویند که اگر قاسم سلیمانی به جان امیران ارتش آمریکا سوء قصد می کرد، ایالات متحده را به جنگ با ایران می کشاند، زیرا پرزیدنت ترامپ ناچار می شد نسبت به این جنایات واکنش کوبنده نشان دهد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران در توضیح سخان خود گفت: قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، که توسط ارتش آمریکا کشته شد می‌توانست ژنرال‌های آمریکایی را در عراق و افغانستان بکشد اما این کار را نکرد.
حسن روحانی در جمع سفرای خارجی و روسای سازمان‌های بین‌المللی در ایران مدعی شد:قاسم سلیمانی «به دنبال ثبات و آرامش در منطقه بود».
حسن روحانی درارتباط با نگرانی کشورهای غربی از برنامه موشکی ایران مدعی شد که ایران یک بار این موشک‌ها را علیه گروه داعش و یک بار برای حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد استفاده کرده است.
وی افزود: «ما هیچ گاه موشک برای تجاوز نساختیم و انبار نکردیم. به همه همسایگان و مردم منطقه اطمینان می‌دهیم خواست ما همزیستی مسالمت‌آمیز است».
همزمان علی اکبر صالحی،‌ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، گفته است که کشتن قاسم سلیمانی پیکار علیه داعش را در منطقه تضعیف کرده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس،در این باره نوشته که صالحی در جریان نشستی در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین گفته که ‌دولت آمریکا به مسائل موجود در منطقه و شرایط میدانی پی نبرده است.
صالحی افزود: «بدانید همان‌طور که کشورم یک بار به شدت تلافی کرد،‌ در صورت ضرورت، هرگز برای حمله‌ای دیگر تامل نخواهد کرد».
پیشتر نیز سپاه پاسداران به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی علیه دو پایگاه‌ عراقی که مقر نیروهای نظامی ایالات متحده بود بیش از دوازده موشک به پایگاه عین‌الاسد و یک پایگاه دیگر در اربیل شلیک کرد.
پاسدار محسن رضایی، فرمانده پیشین سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفته است که بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی «ما اصلاً دنبال بهانه بودیم که اگر ایران را بمباران کنند اسرائیل را بزنیم».

 

یک دیدگاه

  1. قاسم سلیمانی هم یک بیسواد دهاتی کرمانی بوده که گوشت دم توپ علی خامنه ای برای ادامه سناریوهای ازپیش تعیین شده عمل میکرده است ونه چیز دیگری. حالا قهرمان سازی واسطوره سازی از وی سالها ادامه خواهد داشت ومردم ایران را سرکارمجدد خواهند گذاشت.

Comments are closed.