روحانی به جناح خامنه ای هشدار داد که اگر به اتهام بیکفایتی علیه او ادامه دهند، مردم خیزش می کنند

حسن روحانی در واکنش به انتقادات گزنده دست اندرکاران جناح تندرو در حکومت، در جملات سربسته و مبهم به آنان هشدار داد که این گونه تلاش ها برای آسیب رساندن به موقعیت او، ممکن است مردم را به خیزش تشویق کند و موجب سقوط رژیم شود

رئیس جمهوری حکومت در این زمینه گفت: خیلی ها منتظرند تا در اثر بحران اقتصادی و تحریم ها مردم گرسنه و تحت فشار در ایران به خیابان ها بیایند

از روز به کار آمدن دولت روحانی، گروه های وابسته به علی خامنه ای که قدرت را به دست دارند، می کوشند روحانی و دولت او را مسؤول همه نابسامانی های رژیم معرفی کنند، و این در حالی که آشنایان امور بارها ارزیابی کرده اند که سیاست های افراط گرایانه دیکته شده از سوی خامنه ای، و همچنین بلعیده شدن بودجه های کلان کشور توسط سپاه پاسداران و گسترش رشوه خواری و فساد مالی سران رژیم است که موجب کشانده شدن ایران به مسیر سقوط رژیم گردیده است.

حسن روحانی،  در جلسه امروز (شنبه) ستاد ملی مدیریت بیماری کورونا با اشاره به بازگشایی  مدارس و دانشگاه‌ها گفت: برخی ناراحتند، مخصوصاً کانال‌های ماهواره‌ای رسانه‌های خارجی فارسی‌زبان که چطور در ایران با وجود همه فشارهای تحریم اقتصادی هنوز در دوران کورونا به جای اینکه این تحریم‌ها سبب شود مردم به تنگ بیایند و به خیابان بریزند. این عین گزارشی است که وزارت اطلاعات از قول یکی از رسانه‌های خارجی به من ارائه کرد.

روحانی افزود: الان ما در کشورهای همسایه خودمان پول‌هایی داریم که بر آن قفل زده‌اند و پول ما را به خودمان تحویل نمی‌دهند. چرا که آمریکا تهدیدشان کرده است.

او گفت:  کرونا ویروسی است که همه سنین را می‌تواند تحت تاثیر خود قرار دهد، آینده زندگی جوانان ما برای همه ما مهم است و خانواده‌های عزیز هم منافع خود و جوانانشان را در نظر بگیرند و گوش به بوق‌های رسانه‌های خارجی ندهند.

روحانی افزود:  سیل هم که بیاید، یک روز می‌آید و بعد از چند روز تمام می‌شود، زلزله هم بیاید بالاخره بعد از مدتی تمام می‌شود، حتی آنفولانزا هم هر سال می‌آید و بعد می‌رود اما کرونا با همه این‌ها متفاوت است، همه مناطق را در بر می‌گیرد و مشخص هم نیست که چه زمانی به پایان می‌رسد.

او گفت:  همه دنیا شرایط شان با ایران فرق می کند، آن هم تحریم‌های اقتصادی است که کشور را فلج کرده است. حتی در این شرایط هم آمریکا نیامد بگوید که ایران تحریم باشد اما برای دارو و درمان نه.

روحانی  گفت: الان ما در کشورهای همسایه خودمان پول‌هایی داریم که بر آن قفل زده‌اند و پول ما را به خودمان تحویل نمی‌دهند. چرا که آمریکا تهدیدشان کرده است. شما در تاریخ هم نمی‌توانید چنین چیزی را ببینید که یک کشوری برای خرید داروها با پول خودش هم نتواند کاری کند و پول او را به خودش تحویل ندهند.

این در حالی که وزارت دارایی آمریکا پیشتر اعلام کرده بود  که با همکاری سوئیس سازوکار ویژه‌ای را به راه انداخته تا تجارت اقلام بشردوستانه از جمله دارو و غذا با ایران تسهیل شود.

دولت سوئیس نیز اعلام کرد:  مطابق آنچه وزارت دارایی آمریکا می‌گوید این سازوکار مالی و تجاری به طور کامل فعال شده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت حکومت نیز گفته بود که امریکا تاثیری در واردات دارو غذا ندارد این مافیای داخل ایران است که ارزهای کشور را به نام دارو غذا به شرکت های خصوصی خود اختصاص می دهد.

روحانی  با اشاره به در پیش رو بودن ایام اربعین، گفت: امسال مسئولان عراقی به صراحت اعلام کردند که آمادگی میزبانی از مهمانان راهپیمایی اربعین نداریم. بنابراین ما نیز امسال مراسمی تحت عنوان راهپیمایی اربعین چه در داخل مرزها و چه در خارج از آن نخواهیم داشت. البته عزاداری‌ با رعایت پروتکل‌ها در روز اربعین و سایر مناسبت‌های ماه صفر برگزار می‌شود اما چیزی به عنوان مراسم راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت.

یادآور می شود که وی روز گذشته گفته بود که آمار مرگ و میر و مبتلایان به  کورونا در ایام محرم به پایین ترین حد خود رسیده است.