روحانی تجهیزات رایگان برای حزب الله لبنان می فرستد و همزمان از متمولین ایرانی برای کورونا تقاضای کمک می کند

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد : خیرین ایرانی بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به هلال احمر برای مقابله با کرونا کمک کردند.

محمد نصیری در این باره گفت: مبلغ ۸۱۳ میلیارد ریال از سوی خیران و مردم برای مقابله و پیشگیری از کرونا به هلال احمر کمک شده است.که اگر کمک آنان  نبود ما قادر به تامین نیازهای مردم در بسیاری از نقاط نبودیم.

وی افزود: تاکنون در این طرح یک هزار خانه داوطلب هلال احمر با مشارکت ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب به میزان ۹۲۴ هزار و ۷۴۸ نفر ساعت مشارکت داشتند.

حکومت اسلامی ایران از یک سو تجهیزات مقابله با کورونا را به کشورهای دیگر و به ویژه به حزب الله لنبان بذل و بخشش می کند و در همان حال دست به دامان نیکوکاران ایرانی می شود که برای تامین هزینه های مقابله با کورونا، به مردم یاری برسانند.

محمد نصیری به تجمیع ۳۰۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی مردمی در حساب‌های هلال احمر اشاره و گفت:  کمک‌های غیرنقدی مردمی به ارزش ۵۱۳ میلیارد ریال ساماندهی و هدایت شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد که تاکنون  تهیه و توزیع ۱۷۱ هزار پک و بسته بهداشتی اهدایی مردمی میان اقشار آسیب‌پذیر صورت گرفته که  ۱۰۰ هزار بسته، سبد حمایتی و معیشتی اهدایی مردم میان خانوارهای متاثر از کرونا تهیه و توزیع شد و با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز   ۵۰۰ هزار پک و بسته بهداشتی از محل مشارکت‌های نقدی مردمی تهیه و میان بیماران خاص تقسیم شد.

نصیری  با تاکید بر مشارکت داوطلبان حقوقی از جمله ۵۷۹ تشکل مردم نهاد گفت: تاکنون  ۱۲۷ بنگاه اقتصادی در اجرای طرح ها و برنامه ها با جمعیت هلال احمر همکاری داشته و در این زمینه ۴۴ مجوز برای تشکل مردم نهاد و هماهنگی و تعامل برای تأمین خیریه‌ها و تشکل‌های پشتیبان برای بیمارستان‌ها درگیر با بیماری کرونا صادر شد.

در همین زمینه  در حالی که مردم ایران از یک سو به علت گران بودن ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی و هم چنین  نبود امکانات درمانی و ضد عفونی در ایران رنج می برند و برخی از انان حتی قدرت خرید یک ماسک را ندارند در دوهفته گذشته رژیم یک هواپیما کمک‌ پزشکی برای کمک به گروه تروریستی حزب الله لبنان در بیروت ارسال کرد این کمک ها  شامل ۱۵ دستگاه تنفس مصنوعی، ۵۰۰۰ کیت تشخیصی، ۴۰۰۰ ماسک ان ۹۵، ۲۰۰۰ دستکش، ۲۰۰۰ بسته ماسک معمولی، یک تن مواد ضدعفونی کننده و دیگر تجهیزات پزشکی بوده است.

 

بر اساس گزارش های رسیده از ایران قیمت ماسک سه لایه در ایران ۲۰۰۰  تا ۳۰۰۰ تومان، دستکش۳۰۰۰ تا  ۴۰۰۰ تومان، الکل ناخالص نیم لیتری ۷۰۰۰تومان، و ژل ضدعفونی کننده ۲۵۰۰۰تومان است .