روحانی: «توانستیم برای زلزله زدگان و سیل زدگان خانه بسازیم». آمار: «این ادعا دروغ است»

روحانی گفت: با وجود تلاشهای همه‌جانبه آمریکا برای جلوگیری از صادرات و واردات کالا، توانستیم در بازار تعادل و ثبات ایجاد کنیم

حسن روحانی  در ارایه گزارش عملکرد دولت اش به علی خامنه ای گفت : دولت توانست در نوسازی و تامین خانه های مردم زلزله زده و سیل زده به خوبی عمل کند . در حالیکه  خبر گزاری عصر ایران در گزارش یک ماه پیش خود نوشته بود: جمعی از مردم زلزله زده سرپل ذهاب در اعتراض به قطعی برق کانکس ها و چادرهای این مردم در گرمای بالای ۵۰ درجه دست به تجمع اعتراضی زدند.

حسن روحانی در دیدار اعضای هیات دولت با علی خامنه ای گفت : توانستیم مشکلات مسکن را در مناطق زلزله زده کرمانشاه و مناطق سیل زده برطرف کنیم و امکانات بازگشت مردم را به منطقه فراهم کنیم .

به گزارش خبرآنلاین  با گذشت دو سال از زلزله سرپل ذهاب در کرمانشاه هنوز مردم این شهر در داخل  کانکس‌ها، چادر‌ها و خانه‌های نیمه تمام، زندگی می کنند با این وجود چه می‌شود عاقبت مردمانی که گرفتار قهر زمین شدند، و هزاران وعده مسوولان دولت روحانی ، سپاه پاسداران و نمایندگان و مسئولینشان هم آنها را به خانه هایشان بازنگردانده است

روحانی گفت: با وجود تلاشهای همه‌جانبه آمریکا برای جلوگیری از صادرات و واردات کالا، توانستیم در بازار تعادل و ثبات ایجاد کنیم.

وی   دراجرای  نقض تعهدات برجامی افزود: مسیر صحیح و درستی را در نقض تعهدات انتخاب، و تأکید کرده‌ایم صبر ما حدی دارد و در برابر بی‌تعهدی آنها نمی توانیم تعهد کامل بپذیریم.

روحانی  گفت: اگر مذاکرات با ۱+۴ موفق باشد می تواند شرایط را عوض کند، و اگر گفتگوها ناموفق باشد، به مسیر خود ادامه خواهیم داد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات بانک مرکزی و بخش اقتصادی دولت برای ایجاد آرامش در بازار گفت: قیمت ارز تا حدی متعادل شده، ضمن اینکه نسبت به تأمین کالاهای اساسی و ضروریات زندگی مردم اطمینان داریم.

رئیس جمهوری  افزود: آمارها نشان می دهد از اردیبهشت ماه امسال، تورم نقطه به نقطه و ماهانه رو به کاهش است.

به گزارش مرکز آمارحکومت  ایران، تورم ۱۲ ماهه در تیر ماه ۹۸ به ۴۰.۴ درصد رسید. این بالاترین رقم تورم سالانه در ۲۴ سال اخیر است. تورم نقطه به نقطه که افزایش قیمت‌ها را نسبت به پارسال همین موقع نشان می‌دهد هم به ۴۸ درصد رسیده است.

روحانی گفت : سیاست جدید دولت فروش فرآورده های نفتی به جای فروش نفت خام است و برای این کار پالایشگاه های موجود را توسعه داده و پالایشگاه های جدید ایجاد خواهیم کرد.

وی  گفت: در قدم اول توانستیم در زمینه نفت گاز و گازوییل خودکفا شویم و به صادرات برسیم و امروز هم در زمینه بنزین خودکفا شده و بنزین صادر می کنیم.

روحانی افزود:  همه موفقیتهای دولت تا امروز در سایه رهبری و لطف خدا  و حمایت مردم بوده و اگر این سه نبود، ناتوان تر از آن بودیم که در برابر یک توطئه عظیم جهانی کشور را اداره، و نیازهای مردم را تأمین کنیم.

یک دیدگاه

Comments are closed.