روحانی حکومتی با استناد به آیات قرآن، ادعا می کند که اعدام مخالفان و بریدن دست و پای آنان مباح است

یک روحانی حکومتی، در یک مصاحبه تلویزیونی ادعا کرد که در قرآن آمده است که حکومت حق دارد مخالفان خود را شکنجه دهد، اعدام کند و یا دست و پای آن ها را قطع کند و این حق حکومت اسلامی ایران است که بر حسب دستورات قرآن، با مخالفان خود این چنین رفتار کند. مخالفان رژیم در واکنش گفتند که این دقیقا همان رفتاری است که امروز گروه تروریستی داعش علیه مخالفان خود و مردم بیدفاع انجام می دهد و جامعه جهانی آن را مردود دانسته و وحشیگری و رفتاری ضد بشری توصیف کرده است.

در فیلم کوتاهی که در شبکه های اجتماعی انتشار یافته، دیده می شود که آخوند ابوالفضل بهرام پور، مفسر قرآن ، در تلویزیون ج اسلامی چگونگی برخورد با معترضان را از نگاه قرآن تشریح می کند و در مورد حکم قضایی قران از مجازات کسانی که با خدا و رسول خدا به محاربه برخواستند می گوید: این مردم باید بدار آویخته و یا قطعه قطعه شوند.

پخش این مصاحبه از رادیو و تلویزیون دولتی ایران، تلاشی برای مباح دانستن قتل تظاهرکنندگان ایرانی است که توسط نیروهای بسیج انجام شده و مورد تحسین خامنه ای قرار گرفته، که آن را نجات اسلام و نجات حکومت اسلامی توصیف کرده است.

* این مفسر قرآن واقعیتی را نادیده گرفت که منظور این آیه، موقعیتی خاص در دوران حضرت محمد بوده و در آیه ۱۶۵ سروه اعراف تاکید گردیده که سکوت در مقابل ظلم، مشارکت با ظالمان است و مردم ایران علیه ستمگری های رژیم به خیابان ها آمده بودند.

همچنین در سوره بقره/سوره۲، آیه ۱۹۰ و ۱۹۱ آمده است که چنانچه نظام حاکم، نظامی کافر، غاصب و در حال جنگ با مردم باشد، جهاد بر مسلمانان واجب است و باید حاکمان ظالم و طرفداران آنها کشته شوند.

آشنایان أمور دینی در نتیجه گیری خود در باطل دانستن دیدگاه های مطرح شده از جانب آخوند ابوالفضل بهرام پور با یادآوری آیات پیشین، می گویند: پس براساس قرآن نه تنها حکم حاکمان ج. اسلامی و مزدورانشان مرگ است بلکه کسانی مثل این مفسر حامی ظالم جرمشان سنگین تر است و باید زجرکش شوند.

4 دیدگاه‌

 1. حکومت دژخیم جمهوری اسلامی بارها این آیه قرآن را به مردم گوشزد کرده است: أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم – یعنی با کافران (غیرخودی های نظام) بیرحمترین باشید و با خودتان (خودی های نظام) با گذشت و مهربان.
  مردم ساده و آخوند نشناس ایران در اوایل انقلاب قصد حکومت از تاکید بر این آیه را نمیفهمیدند و با تعبیر و تفسیرهای شخصی خود آنرا بشکلی زیبا تصور مینمودند.
  اما امروز کمتر کسی است که نداند چه جنایتها با استناد به این آیه در ایران انجام نشده است.
  امروز مردم میدانند که چرا اختلاسهای میلیاردی آقا زاده ها و خودی های نظام همواره بدلیل حفظ آبروی مؤمن سرپوش گذاشته میشود و هرگز نامی از دانه درشتها افشا نشده و هیچ برخوردی با آنها انجام نمیگیرد؛ اما جوانان محرومی که سالها طعم فقر و بیکاری را چشیده اند و از ساده ترین امکانات رفاهی محروم مانده اند وقتی میخواهند اندکی از خشم خود را با واژگون کردن یا آتش زدن چند سطل زباله خالی کنند باید بیرحمانه از سر هدف گلوله قرار گیرند، جسدشان ربوده شود و با پرداخت پول کلان تنها گور دستجمعی که دفن شده اند را به خانواده آنها نشان دهند (بدون اجازه برگزاری هیچ مراسمی).
  یا وقتی یک نماینده مجلس (طویله وزارت اطلاعات) دختری مظلوم و فقیر را به بهانه کمک به دفتر خود میکشد، به وی تجاوز میکند و پس از افشا شدن او را به قتل میرساند، برای وی تنها حکم تعلیق موقت صادر میشود که آن هم لازم الاجرا نیست. و یا شهردار پیشین (مزدرو انگلیس) وقتی همسر دومش را آشکارا به قتل میرساند، تمامی شواهد در دادگاه نشان از مهدورالدمی مقتوله دارد و اینکه قاتل تنها به وظیفه شرعی خود در کشتن یک درویش زاده ملحد عمل کرده است.
  اما وای بر غیر خودی های نظام؛ آنان که از نظام اسلامی حقشان را مطالبه کنند؛ باید در گوشه زندانها بارها مورد تجاوز قرار گیرند تا اینکه یا اعدام گردند و یا با صحنه سازی در زندان کشته شوند.

 2. بله حق حکومت اسلامی است صحیح است ولیکن از کدام حکومت و رژیم اسلامی صحبت میکنید که رهبرش نماینده و دست راست شیطان روی زمین است و نه جانشین پیامبرونه جانشین خدا ونه جانشین امام آخر زمان. خودش مافیای مذهبی بزرگی برپا کرده و خودش آزاده هم نیست تا چه برسد به مقام شامخ ولایت ویا سرپرستی ویا رهبری. چه خیالات واهی و دون وکثیفی این فرد درذهنش پرورانده است. خودش شکنجه و کشتار و نفاق و دورویی و رذلی و ضحاک بودن را ترویج میدهد و دستور کشتار ملتها در سایر کشورها را صادرمیکند و میگوید بنده رهبرکل مسلمین جهان هستم؟ این رهبری است که خودش هنوز زیردست سازمانهای کشتار جمعی سری است؟ این چه رهبری است که داخل دست راستش دستگاهی بسیار دقیق جاسوسی کارگذاشته شده است و هر صدا و حرکتی را مخابره میکند؟ خاک عالم برسرت رهبر مفت خور ورذل ای ولی وقیح علی خامنه ای .

Comments are closed.