روحانی در سالروز آغاز جنگ هشت ساله با عراق: «همه نیروهای مسلح ایران اساس حراست از انقلاب است»

حسن روحانی، افزود:  «امسال با شعار ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت»

حسن روحانی در نطق امروز خود به مناسبت سی و نهمین سالگرد آغاز جنگ هشت ساله با عراق، به تمجید از عملکرد نیروهای مسلح رژیم پرداخت و از جمله گفت: «امروز ارتش، سپاه پاسداران و بسیج، سه پایه اصلی برای حفاظت  و حراست از انقلاب، کشور و امنیت ملی ماست».

رئیس جمهوری ایران  در مراسم سالگرد جنگ هشت ساله ایران و عراق،  گفت : به برکت مقاومت ۸ ساله جنگ ایران باعراق  هم‌اکنون دشمنان جرأت تصمیم‌گیری مقابل نیرو‌های مسلح و ملت بزرگ ایران عزیز را ندارند و نخواهند داشت.این ادعا در حالی است که رژیم ایران در طولانی ترین جنگ های قرن بیستم و دادن تلفات و خسارات بسیار به شکست خود اعتراف کرد و اتش بست را پذیرفت و روح الله خمینی جام زهر را سر کشید .

روحانی در این مراسم  در حالیکه هشت روز از حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گذشته است؛ و  آمریکا و عربستان حکومت ایران را مسئول آن دانسته اند گفت : «به همه همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و آماده‌ایم از خطاهای گذشته آن‌ها بگذریم».

حسن روحانی، افزود:  «امسال با شعار ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت».

روحانی گفت: «ما طرحی را در روزهای آینده در سازمان ملل پیش روی جهانیان خواهیم گذاشت که ایران با همکاری کشورهای مختلف می‌تواند و اعلام می‌کند که امنیت خلیج فارس دریای عمان و تنگه هرمز را با کمک کشورهای منطقه ایجاد کند و نیازی به حضور نیروهای خارجی در منطقه  نیست ».

وی افزود:  منطق ما منطق خلیج فارسی است که امنیت آن از درون باشد. امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان درون زاست، نیروهای خارجی می‌توانند برای ملت ما و منطقه ما مشکل و ناامنی بیافریند

روحانی در واکنش به خبر حمله به پلایشگاه ارامکو گفته بود  : «کاری که یمنی‌ها انجام می‌دهند دفاع مشروع از خودشان و به عبارتی حمله متقابل است».

روحانی گفت : نخستین توطئه دشمنان برای  تزلزل قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران ، طرح  انحلال ارتش بود که روح‌الله خمینی ،در برابر چنین توطئه‌ای با هوشیاری و مدیریت خود در اولین قدم به ارتش جمهوری اسلامی ایران استحکام بخشید و در موازی با ارتش نیروی انقلابی جدیدی را به نام سپاه پاسداران بنیان‌گذاری کرد و در کنار این دو نیرو فرمان تشکیل بسیج مستضعفین و سازمان‌دهی سازمان این بسیج را صادر کرد.

حکومت ایران با روی کار امدنش در ۴۰ سال پیش شروع به  تصفیه‌ گسترده و خونین در ارتش کرد و ده‌ها تن از فرماندهان بلندپایه ارتش ایران را  اعدام و تیرباران کرد وهم چنین صدها تن از افسران بازداشت و اخراج شدند.

رژیم ایران در تبلیغات امسال خود به مناسبت سالگرد جنگ  هشت ساله ایران با عراق می کوشد انرا به یک پیروزی بزرگ برای حکومت معرفی کند .