روحانی: «نگذارید معادن ایران بر روی کاغذ در انحصار افرادی خاص باشد»

حسن روحانی، به طور غیر مستقیم خواستار بیرون آوردن امتیاز بهره برداری از معادن از دست سپاه پاسداران شد و گفت: به وزارت صنعت ، معدن و تجارت توصیه می‌کنم ،معادن را آزاد کنند.

روحانی افزود: معادن کشور توسط برخی از نهادها به شکل غیر قانونی و بدون سند تنها برروی کاغذ پاره ای به افرادی واگذار و حبس شده است،‌ این معادن را باید از وضعیت نجات دهیم.

اگاهان امور در این زمینه می گویند : از ان جا که روحانی تاکید کرده است که باید معادن را به دست مردم سپرد نتیجه می گیریم که این معادن در تسلط کامل سپاه پاسداران قرار دارد.

روحانی در زمینه واگذاری معادن گفت: «به این ورق‌پاره‌هایی که به افراد داده شده است، مهلت و زمان بدهید،‌ اگر در این بازه زمانی نتوانستند بهره‌برداری کنند، کاغذها را ابطال کنید.

روحانی افزود:‌ «اگر روزی برسد که خودروسازی ما ۳۰ درصد محصولاتش را صادر کند؛ ناچار می‌شود قیمت را متعادل کند و کیفیت را افزایش دهد.

یاد اور می شود: شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو، پس از هفته‌ها التهاب در بازار و نوسان قیمت‌ها اقدام به پیش‌فروش محصولات خود و قرعه‌کشی میان متقاضیان به صورت آنلاین کردند. این روند با مشکلات و اختلالاتی در ثبت‌نام مواجه شده بود.

موضوع قیمت‌ خودروهای داخلی در حالی بحث‌برانگیز است که رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز اخیرا در نامه‌ای به وزیر صنعت معدن و تجارت گفته بود اصلاح قیمت خودروها باید مشروط به عواملی از جمله افزایش کیفیت و خدمات پس از فروش و همچنین انجام تعهدات باشد.

یادآوری می شود، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارتنیز دو روز پیش گفته بود که با تصویب تفاهم نامه ای زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی بافرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا، ایجاد شده است.

حسین مدرس خیابانی افزود: در این تفاهم نامه مقرر شد تا قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حوزه معدن، در بخش پهنه‌های اکتشافی و ژئوفیزیک هوایی با معاونت معدنی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی همکاری‌های جدیدی را آغاز کند.