روحانی: «دولتی که فاقد اختیارات است، چه انتظاری می توان از آن برای حل مشکلات داشت؟»

حسن روحانی در همایش هفته دولت  افزود :هم اکنون قدرت در ایران در دست دولت نیست .دولت اگر قدرتمند نباشد، مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد و دیگران هستند که برای آنان تصمیم خواهند گرفت

رئیس جمهوری حکومت اسلامی ایران از نبود اختیارات برای اداره کردن کشور و حل مشکلات فزاینده، به صراحت ابراز ناخشنودی و نارضایی کرد. حسن روحانی گفت : دولتی که اختیارات ندارد چه مسئولیتی می‌توان از آن انتظار داشت.رییس جمهوری های پیشین حکومت ایران نیز بارها در سخنان خود ادعا می کردند که قدرت دست آنان نیست .

حسن روحانی در همایش هفته دولت  افزود :هم اکنون قدرت در ایران در دست دولت نیست .دولت اگر قدرتمند نباشد، مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد و دیگران هستند که برای آنان تصمیم خواهند گرفت .

وی گفت: قدرت و توان دولت به معنای آن است که بتواند کشور را در همه زمینه ها مدیریت کند  وگرنه دولتی که اختیارات ندارد چه مسئولیتی را می‌توان از آن انتظار داشت.

حسن روحانی چند روز پیش پس از نشست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت ایران با مقامات  فرانسه گفته بود : «اگر بدانم که به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که در نتیجه کشور آباد شده و مشکلات مردم حل می‌شود، دریغ نمی‌کنم»، این اظهار نظر او به شدت مورد انتقاد طیف‌های مختلف تندرو و نزدیک به خامنه ای و سپاه پاسداران  در حکومت قرار گرفت.

روحانی، افزود:  مردم باید بدانند  ما تلاش دیپلماسی خود را برای بهتر کردن اوضاع کنونی کشور انجام داده ایم اما دولت نمی تواند  تصمیم گیرنده باشد .

وی گفت: دستگاه ها از دولت حمایت نمی کنند و هر نهادی برای خودش مدیر و رییسی دارد .باید از دولت تبعیت شود .البته این عین  دیکتاتوری و خودرایی نیست.بلکه حق دولت است .

روحانی بار دیگر گفت: مردم در شرایط سختی زندگی می کنند ودر این شرایط سخت، روی مسئولان و کارکنان دولت به روی مردم باید گشاده‌تر باشد.

وی افزود: امروز ما علاوه بر مشکلات اقتصادی، مشکلات سیاسی داخلی نیز داریم که  بر مردم تحمیل شده است.

روحانی گفت: در کشور جای دخالت با نظارت عوض شده است اگر به جای نظارت، دخالت شود، تنها مردم ضرر می‌کنند چرا که در آن صورت مدیر نمی‌تواند کار کند نباید  مانع و سرعت‌گیر ایجاد کنیم و دل مدیر را بلرزانیم، بلکه نظارت برای کمک است و دستگاه‌های نظارتی باید به دولت کمک کنند.

روحانی افزود : اقدام‌های قوه قضاییه شائبه سیاسی پیدا کرده است ، نباید اجازه دهیم شائبه سیاسی در محاکمه وارد شود که اگر این‌طور شود، قضاوت می‌میرد.

او گفت: «اگر شبهه و شائبه سیاسی در ذهن مردم ایجاد شود، که ان‌شاءالله اینگونه نیست و امیدوارم نباشد، کار دستگاه قضایی تمام است و مشروعیت قضاوت از بین می‌رود.»

روحانی گفت: با دادگاه و دستگاه قضایی، فساد از بین نمی رود بلکه دستگاه قضایی آخرین مرحله است و با بگیر و ببند فساد از بین نخواهد رفت.