روحانی: ذخایر مالی رژیم رو به پایان می رسد و سال سخت تری در انتظار ملت ایران می باشد

حسن روحانی در سخنان تازه خود، بار دیگر  گفت: کشور تا امروز در طول ۴۰ سال گذشته، با این سختی و فشار مورد تحریم قرار نگرفته بود توان و منابع دولت محدود است وامسال سال بسیار سختی برای مردم ایران خواهد بود

حسن روحانی یک بار دیگر هشدار داد که تحریم های اقتصادی ایالات متحده وضع مالی حکومت را به وخامت بیسابقه ای کشانده است و سال سخت تری در انتظار مردم می باشد. روحانی در همین سخنرانی، از این که سپاه پاسداران توانسته است یک پهپاد نظامی آمریکایی را هدف قرار دهد و اوضاع حوزه خلیج فارس را به آستانه درگیری جنگی نزدیک سازد، استقبال کرد و گفت که از این رویداد دلش خنک شده است.

حسن روحانی در سخنان تازه خود، بار دیگر  گفت: کشور تا امروز در طول ۴۰ سال گذشته، با این سختی و فشار مورد تحریم قرار نگرفته بود توان و منابع دولت محدود است وامسال سال بسیار سختی برای مردم ایران خواهد بود و دولت   قادر به تامین برخی نیازهای مردم نیست.

رییس‌جمهوری حکومت ایران در دیدار مدیران و محققان جهاد دانشگاهی گفت: :  «سال گذشته، سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتند و امسال هم سال سختی را می‌گذرانند .ایران  تا امروز در طول ۴۰ سال گذشته، با این سختی و فشار مورد تحریم قرار نگرفته بود توان و منابع دولت محدود است اما صبر و تحمل مردم نامحدود است.»

روحانی افزود: «آمریکا از اینکه بتواند نظام جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهد و استقلال مردم را که آرمان بلند آنان است بشکند، کاملاً مأیوس است.»

وی گفت: فشار تحریم‌ها ی امریکا علیه دولت ایران حتی بر کودکان و آنهایی که در بیمارستان‌ها بستری هستند نیز وارد می‌شود.

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم‌های ایالات متحده نیست و جمهوری اسلامی در این باره دروغ می‌گوید که انتقال دارو به ایران از سوی آمریکا تحریم شده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت حکومت  ایران پیشتر گفته بود: ما مشکلی در ارتباط با واردات دارو نداریم مشکل ما ناپدید شدن ارز اختصاصی به دارو است . کشورهای اروپایی به ما دارو می دهند اما ما دسترسی به ارز واردات  دارو نداریم هنوز سرنوشت یک میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی مشخص نیست.

روحانی در خاتمه گفت:  «از ساقط شدن پهپاد امریکایی لذت بردم و اینکه ما یک پهپاد مدرن آمریکایی را بزنیم، یک هنر است، اینکه ما این پهپاد را با موشک خودمان بزنیم، هنر دوم است، اینکه این پهپاد را با سیستم راداری خودمان جستجو کنیم، هنر سوم است و اینکه بتوانیم این پهپاد را با سیستم خودمان قفل کنیم، هنر چهارم است و همه این کارها ایرانی بود.»

پهپادی آمریکایی در خارج از حریم هوایی ایران پیشتر توسط  سپاه پاسداران سرنگون شد و بدنبال ، تنش میان ایران و آمریکا شدت گرفت.

یک دیدگاه

  1. درود.
    از سخنان اخیر روحانی چنین میتواند برداشت کرد که ایشان در پی فرافکنی بی کفایتی و بی لیاقتی خود و زیردستانشان هستند. وقتی میگوید در طول ۴۰ سال گذشته چنین در تنگنا نبوده اند مفهومش این است که اگر سو مدیریتی وجود دارد بدلیل تحریمهای بیسابقه است نه بی کفایتی و بی سوادی خودشان. از سوی دیگر این نظام جمع پارادوکس هاست. دیروز یک خبرگزاری در اسرائیل فاش کرد که خامنه ای قبول کرده که ماهانه بیش از ۳۰ میلیون دلار به سرانه ی بودجه ی حماس بیفزاید تا آنها امکان بیشتری برای جاسوسی و خرابکاری و ترور در همسایگی اسرائیل داشته باشند، حال چگونه است که جناب به اصطلاح رئیس جمهور حرف از تنگناهای اقتصادی میزند؟ عجیب است…
    جاودان سرزمین پاک اسرائیل.

Comments are closed.