روحانی شیعه خطاب به حسن نصرالله: به جای مبارزه با اسرائیل، بیائید با فقر در لبنان مبارزه کنید

در همان حال که حسن نصرالله در سخنان خود به شیعیان لبنان هشدار می دهد که مبادا به جنبش اعتراضی مردم علیه ناکارآمدی دولت کنونی لبنان و نقش ویرانگر حزب الله در آن کشور بپیوندند، یک روحانی شیعه در لبنان پرده ها را کنار زد و به صراحت گفت که تامین رفاه مردم در آن کشور و دفاع از منافع ملی لبنان، خیلی ضروری تر از جنگ با اسرائیل است.

این سخنان از زبان روحانی شیعه به نام یاسیر عَوده در نماز جمعه دیروز (آدینه) بیان شد. به گزارش سامانه خبری العربیه، یاسیر عوده از جمله خطاب به حسن نصرالله و همچنین نبیه بِری رهبر جنبش شیعیان اَمَل و رئیس پارلمان لبنان گفت: «تامین زندگی مناسب برای مردم لبنان، بسیار ضروری تر از جنگ با اسرائیل است».

در گزارش های پیشین آمده بود که به دستور حسن نصرالله، هفته پیش شماری از موتورسواران حزب اللهی، مجهز به زنجیر و پنجه بوکس قصد داشتند به تظاهرکنندگان حمله برده و بکوشند آنان را پراکنده سازد، ولی ارتش لبنان از تعرض آنان جلوگیری کرد و امکان داد که تظاهرات مسالمت آمیز همچنان ادامه یابد.

روحانی شیعه، یاسیر عوده گفت: «من نگرانم از این که حزب الله و دولت لبنان، این چنین با تظاهرکنندگان رفتار می کنند». او گفت که حزب الله باید از خشونت دست بردارد و نیروهای انتظامی لبنان نیز باید بدون درگیری با تظاهرکنندگان، به آن ها امکان دهند اعتراضات خویش را بیان کنند.

این روحانی شیعه گفت که همگان در لبنان از یک ملت و یک خانواده هستند. او گفت: «زور را کنار بگذارید و از خشونت دست بردارید که آن، مردم را از شما دور می کند و موجب ایجاد شکاف در بین پیروان شما می گردد»

یاسیر عوده در بخش دیگر از خطبه خود گفت: «به جای مبارزه با اسرائیل، اول بیائید با فقر مبارزه کنید، گرسنگی را از میان بردارید».

این امام جمعه شیعه در دنباله خطبه خود افزود: «در حال حاضر شما، صاحب قدرت است و می توانید مردم را سرکوب کنید. ولی مردم علیه شما خواهند شد، زیرا گرسنگی، کفر و کافر است و مبارزه با فقر و ذلت، حتی از مبارزه با اسرائیل واجب تر است. دست بردارید».

2 دیدگاه‌

  1. نمیدانیم این چه موضوعیست ویا چه کرمی و جانوریست در بدن این آخوندهای بی ایمان به ظاهر مسلمان ویا هرکسی دیگر که میخواهد خوب دزدی کند و اموال مردم را به تاراج ببرد و ستم کند به مردم یک فحشی و یک بد وبیرایی باید به اسراییل بدهد تا بتواند درسطح عالی به اختلاس و دزدی و حق خوری مردم ادامه بدهد و در راس قدرت بنشیند و یک عمر مفت بخورد و بخوابد مثل حسن نصر الله رهبر باجگیر حزب الله و عواملش وصد البته علی خامنه ای ولی وقیح جمهوری اسلامی ایران.

Comments are closed.