روحانی قول کمترین تلفات و کوتاه ترین مدت را داد ولی شمار قربانیان و مبتلایان ساعت به ساعت بالا می رود

حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت وعده داد که مصیبت موسوم به ویروس کرونا، با کمترین قربانی و در کوتاه ترین مدت به پایان خواهد رسید. ولی حتی آمار رسمی، که معمولا با پنهانکاری توام است، نشان می دهد که در شبانه روز اخیر، دست کم بیست نفر و بیشتر بر تعداد قربانیان کورونا افزوده شده و شمار مبتلایان نیز چند صد نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت در تازه ترین آمار خود اعلام کرد : شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت اخیر،به ۲۹۲۲تن  و جان باختگان این بیماری به ۹۲ تن رسیده است.وی در ادامه گفت: تنها یک استان در کشور هنوز موردی از ابتلای قطعی به کرونا  در آن شناسایی نشده است.

دکتر کیانوش جهانپور، روابط عمومی وزارت بهداشت، افزود: ویروس کرونا “پری برای پرواز ندارد” و عامل انتقالش ما مردم هستیم، وی از مردم خواست تا در هفته‌های آتی در منزل بمانند و مانع از شیوع این ویروس شوند.

جهانپور گفت:  با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۵۸۶ موارد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

در این گزارش آمده است که با بررسی های انجام شده تاکنون ۳۰ استان کشور موارد قطعی ابتلا به ویروس شناسایی شده و تنها استان بوشهر است که موردی از ابتلای قطعی به ویروس کرونا در آن شناسایی نشده است.

از سوی دیگر گزارش رسید که بدنبال کمبود فضای درمانی و بیمارستانی برای مبتلایان به کرونا، رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش خبرداد: بیمارستان صحرایی  نیروی زمینی ارتش با کادر درمانی مجرب و تجهیزات کامل در شهرک پردیسان قم و همچنین قزوین استقرار و بر پا خواهد شد.

نظامی  پزشک بهزاد موذنی افزود: ارتش از شروع بیماری کرونا در کنار وزارت بهداشت همکاری های خود را آغاز کرده، و با تمام قوا و نیروی انسانی مجرب و تجهیزات پزشکی کار آفندی را در مقابله با این ویروس انجام خواهیم داد.

 

دکتر موذنی تاکید کرد: با  کادر درمانی پزشکی عمومی، عفونی و داخلی که بیشترین نیاز در عرصه مقابله با ویروس کرونا هستند، وارد عمل می‌شویم؛ همچنین پرستاران، پزشکیاران، بهیاران، نیروهای آزمایشگاهی، بهداشت روان و بهداشت محیط و نیروهای پشتیبانی کننده در کنار پزشکان خواهند بود.