روحانی نیز به خامنه ای و دیگر سران رژیم ایران پیوست و دولت آمریکا را به سرکوب و بیرحمی متهم ساخت

حسن روحانی به تقلید از علی خامنه ای، در ارتباط با معترضان آمریکایی گفت: با مردمی که  در خیابان‌ها هستند، همدردی می‌کنیم.

روحانی در این زمینه افزود: «این اعتراضات  نشان می‌دهد اگر دنیا مظلومیتی را ببیند، دیگر برای مردم مهم نیست آن مظلوم چه دینی داشته یا چه از نژادی بوده است، همه می‌آیند و از مظلوم دفاع می‌کنند».

حسن روحانی  دست گرفتن انجیل از سوی ترامپ را به دید وی “شرم آور” خواند و گفت: «انجیل کتاب مقدسی است که مردم را به صلح و مهربانی دعوت می‌کند؛ شرم‌آور است که رییس‌ جمهوری ایالات متحده برای اینکه فرمان جنایت و قتل را علیه شهروندان آمریکایی صادر کند، دست به انجیل می‌برد».

پرزیدنت ترامپ چند روز پیش  در مقابل کلیسای سنت جان در حالی که انجیل در دست داشت گفته بود  که برای پایان دادن به “شورش و غارت” از نیروهای ارتش استفاده خواهد کرد.

علی خامنه‌ای، نیز با اشاره به  اعتراض‌های اخیر آمریکا گفته که مردم این کشور از حکومت خود “احساس خجالت و سرافکندگی” دارند.

سخنان رهبر و دیگر مقامات جمهوری اسلامی درباره اعتراض‌های آمریکا در حالی بیان می‌شودکه در ایران با هر نوع اعتراض مسالمت‌آمیز سیاسی و صنفی به شدت برخورد می‌شود.

در اعتراض‌های آبان ماه۹۸ علی خامنه ای برای سرکوب مردم، به نیروهای امنیتی ،دستور شلیک مستقیم به  پسر انان را داد و گفته بود هر طور شده است باید نان را ساکت کنند .

در جریان این سرکوب،شماری از معترضین کشته شده و شماری نیز زندانی و یا مفقود شده اند.  مقام‌های رسمی آمار کشته شدگان را ۲۳۰ نفر و خبرگزاری رویترز نیز به نقل از منابع آگاه در ایران ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده بود.