روحانی همچنان اصرار می ورزد که رژیم ایران به معاهدات بین المللی ضد ترور و پولشویی بپیوندد

حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تصویب معاهدات بین المللیِ ضد پولشویی و ضد حمایت از تروریسم، موسم به معاهدات  پالرمو و سی اف تی گفت :  نگذارید اتهام پولشویی به ما بچسبد، این به ضرر ماست، به ضرر حیثیت ماست، به ضرر اقتصاد ماست، به ضرر بانک‌های ماست حالا اصلا درباره اف‌ای‌تی‌اف حرف نمی‌زنم بعضی‌ها حساسیت دارند بدن‌شان قرمز(کهیر) می‌شود.

روحانی افزود : چهارتا لایحه خودمان، دولت تصویب کرده، مجلس هم تصویب کرده چرا یک عده‌ای مانع هستند، چرا یک عده‌ای جلوی دولت و مجلس ایستاده اند. به چه دلیل این کار را می‌کنند. این به منفعت کشور نیست. این مسیر، مسیر درستی نیست.

روحانی گفت: اگر ارتباطات اقتصادی خود را اصلاح نکنیم .کشور با مشکل مواجه خواهد شد .باید ارتباطات  جهانی را از سر بگیریم  راه دیگری نداریم، اقتصاد غیر از این درست نمی‌شود.

روحانی افزود : دولت در همه زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی، هسته‌ای، سیاست خارجی و حتی در تامین آزادی‌ دانشگاه‌ها، کارآمد و قوی بوده است . و توانسته است  تورم سالیانه را در یک بازده دوازده ماهه از ۴۱/۹ درصد به  ۴۱/۳ درصد شده است  یعنی  ۶ دهم (۰/۶) درصد کاهش داشته‌ایم .

روحانی در حالی این سخنان را مطرح می کند که بر اساس آخرین گزارش صندوق بین المللی پول در هفته گذشته  نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۹ به ۳۵٫۶ درصد افزایش یافته و رتبه پنجم پرتورم‌ترین کشور جهان به این کشور اختصاص یافته است.

روحانی گفت: خوشبختانه با وجود تحریم‌ها امروز  همه کالاهای ضروری در بازار موجود است و خود پُر بودن قفسه‌ها مهم است.

حالا ممکن است کسی بگوید هنوز گران است و  در توان ما نیست، درست می‌گویند مردم، هنوز نیاز به کار داریم ولی کالاهای ضروری در اختیار مردم است.

به گفته تحلیلگران خبری حداقل هزینه زندگی و خط فقر یک خانواده چهار نفره شش ماهه نخست سالجاری  هشت میلیون تومان بوده‌ است. این در حالی‌ست که حداقل دستمزد، یک میلیون و پانصد هزار تومان (کمتر از  یک پنجم این میزان) برای سال ۹۸ تعیین شده است.

روحانی گفت : قوای مقننه و قضاییه، رسانه‌ها، صدا و سیما و همه مسئولان جمهوری اسلامی با دولت همراه نیستند ‌، اگر در این مسیر همه با هم باشیم شکست نخواهیم خورد.

وی گفت : این دولت همان دولتی است که نه تنها سانتریفیوژ IR8 را ساخت، بلکه سانتریفیوژ IR9 را هم ساخت.این‌ها افتخارات این دولت است و  راکتور اراک را از بین نبرد، راکتور اراک را مدرن کرد.

روحانی دوباره گفت : هنوز هم دنبال مذاکره هستند، هنوز پیام می‌دهند، پیام خواهند داد اما ما راه مان را ادامه می‌دهیم و با تصمیم رهبری به مقاومت خود ادامه خواهیم داد .

یک دیدگاه

  1. کاملا مشهود هست که رژیم به تلاطم بدی افتاده و وحشت کل وجودش رو گرفته
    منتها از یک طرف خودخواهی و دیکتاتوری خامنه ایی و غرور کزایی اجازه نمیده که تا خودشون رو تسلیم کنن و فکر میکنن که اگر کوتاه بیان باعث میشه که جلوی مردم سرافکنده خواهند شد
    در صورتیکه روزبه روز بر خشم مردم افزوده میشود و مردم نامید هم راهی جز سکوت ندارند مگر اینکه بتوان زیرساختار جامعه را اماده کرد

Comments are closed.