روح الله خمینی و علی خامنه ای مبنای آمریکا ستیزی و اسرائیل ستیزی در ایران اند

عباس واحدیان شاهرودی با انتشار مقاله ای در کانال تلگرامی سپهرآزادی نوشته است: روح الله  خمینی و سپس خامنه ای بعنوان سیاست گذاران اصلی و طبقه حاکمیت نظام حکومت  اسلامی اعم از مجلسین شورا و نگهبان و خبرگان رهبری پایه سیاست خارجی رژیم را بر مبنای آمریکا ستیزی و محو اسرائیل بنیان گذاشتند.

بر مبنای این اصل،  ۴۲ سال تمامی توانمندیها و ذخایر و اعتبارات و منابع داخلی و خارجی بعلاوه نیروی انسانی کشور را صرف تشکیل امت واحده البته از نوع شیعی آن و غلبه یافتن بر استکبار جهانی نمودند!

اما تعجب آور است چگونه خمینی رویای محو اسرائیل را داشت و بجای آماده شدن برای جنگیدن با اسرائیل به تحریک شیعیان عراقی پرداخت که خشم صدام حسین را در پی داشت؟

پس از جنگ هشت ساله ایران با عراق نیز رژیم با قمار بر روی همان سیاست غلط بجای سعی در تعامل با جهان آزاد و سرمایه گذاری بر روی شکوفایی اقتصادی و توسعه پایدار در پی تقویت حضور نظامی غیر مستقیم در کنار مرزهای اسرائیل از طریق حزب الله لبنان و سپس ورود در جنگ داخلی و خانمانسوز سوریه و تزریق پول و سلاح به شورشیان حوثی یمن و تشکیل چندین شاخه نظامی در عراق گردید!

هر ساله دهها میلیارد دلار سرمایه ملت ایران صرف کشتارهای مختلف شدند و هر چه درین سالها کشور ما فقیرتر و بیچاره تر گشت بجایش اسراییل و کشورهای عرب منطقه توسعه یافتند!

با خروج آمریکا از برجام و براه انداختن کارزار فشار حداکثری بر رژیم ولایت فقیه و قطع نمودن شاهرگ حیاتی صادرات نفتی و با کاهش شدید منابع مالی جهت تغذیه شبه نظامیان وابسته به ایران شمشیر بران سیاست خارجی آخوندی در منطقه کاملا کند شد!

اما مهلکترین ضربه درین جنگ غیرمستقیم کشته شدن قاسم سلیمانی به عنوان استراتژیست قدر نظام بود.

سلیمانی با ایجاد شبکه ای پیچیده از سیاسیون مزدور در لبنان و عراق و سوریه و شبه نظامیان افغانی،پاکستانی ، عراقی ،سوری،یمنی و لبنانی توانسته بود کمربندی حفاظتی و یا بهتر است گفته شود اهرم فشار بر آمریکا و‌ متحدان منطقه آنها بوجود آورد.

با کشته شدن سلیمانی نظام چیزی را از دست داد که هرگز توان جایگزینی اش را ندارد و در طی چند ماهه اخیر شاهد ضربات مهلک اسرائیل بر مواضع سپاه قدس در سوریه و امتداد آن حملات تا درون خاک ایران هستیم بی آنکه نظام بتواند پاسخ دهد!

هفته گذشته با انعقاد صلح میان تل آویو و ابوظبی ضربه مهلک دیگری بر پیکر نحیف سیاست خارجی نظام وارد آمد تا ورشکستگی کامل آن هویدا تر گردد!

رژیمی که همه هست و نیست یک ملت را فدای نابودی خیالی اسرائیل نمود اینک شاهد نتیجه معکوس تلاشهای چهل ساله خویش است.

دیگر آنچه مردم منطقه را می ترساند حضور اسرائیل در خاورمیانه نیست بلکه حکومت اسلامی است.

امروز اسرائیل مبدل به کشوری ثروتمند و توسعه یافته گشته که با جمعیت اندک و نداشتن ذخایر و‌ منابع استراتژیک و با اتکا به حمایتهای آمریکا و تعامل جهانی از انزوای سیاسی خارج شده است.

و در مقابل ثروتمندترین،قدرتمندترین، با عزت ترین، و سریع ترین کشور از حیث پیشرفت و توسعه اقتصادی در دهه ۷۰ میلادی مبدل به بدبخت ترین و منزوی ترین و ورشکسته ترین کشور جهان در داخل و خارج شده است!

اینهمه موفقیت فقط از جماعت آخوندی بر می آمد که نه فقط در پی به سعادت رساندن دنیای ما بودن بلکه آخرت مان را نیز با اشاعه فقر و‌فحشا و اعتیاد و دروغ و خیانت و‌کلاهبرداری و اختلاس و … تضمین فرمودند!