روح الله زم را به عنوان “افساد فی الارض” چهار روز پس از قطعی شدن حکم، به دار آویختند

اعدام شتابزدۀ روح الله زم در تهران، نشان می دهد که رژیم ایران تا چه حد در هراس قرار دارد و تلاش می کند زبان آنانی را که به پخش گزارش های واقعی می پردازند ببرد و دهان آن ها را ببندد.

روح الله زم سردبیر وبسایت خبری آمد نیوز  بود که با حیله گری از پاریس به بغداد آورده شد و از آن جا به تهران آورده شد و پس از یک محاکمه کوتاه و ساختگی به اعدام محکوم گردید و قوه قضائیه ایران به سرعت همه مراحل قانونی نمایشی را پشت سر گذاشت.

روح الله زم  به جرم انتشار اخباری که رژیم آن ها را جعلی می نامد، سپیده دم امروز و کوتاه مدتی پس از قطعی شدن حکم اعدام به دار آویخته شد. این شاید نخستین بار باشد که یک روزنامه نگار حرفه ای، به جرم انتشار اخباری درباره واقعیات رژیم حلق آویز شد.

در گذشته، رژیم ده ها تن از روزنامه نگاران و مسئولان امور رسانه ای را به شیوه های مختلف، حتی خارج از ایران به قتل رسانده بود، که یک نمونه آن قتل های زنجیره ای بود.

محل سکونت و فعالیت روح الله زم پاریس بود. رژیم با این ترفند که آیت الله علی سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق آماده است چندین میلیون دلار پول در اختیارش بگذارد که یک شبکه تلویزیونی برپا سازد و علیه رژیم ایران مبارزه کند، چهارده ماه پیش او را به بغداد کشاندند و از آن جا به آسانی به تهران منتقل کردند و به زندان انداختند.

دوستان روح الله زم از وی انتقاد کرده بودند که این چنین ساده لوحانه حاضر شد بدون اطلاع مقامات امنیتی فرانسه که از جان او حفاظت می کردند، رهسپار کشوری چون عراق نمی شد که رژیم ایران بیشترین تشکیلات نظامی و چریکی را در آن کشور دارد.

همچنین او از این نکته غافل ماند که آیت الله سیستانی قاطعانه حاضر به ورود به دنیای سیاست نیست و حتی در امور داخلی عراق نیز اظهار نظر نمی کند و مسلما در فکر برانداختن رژیم ایران نیز نمی تواند باشد.

خبر اعدام روح الله زم، که انتظار آن در این فاصله زمانی نمی رفت، بامداد امروز (شنبه) توسط تلویزیون دولتی ایران از قول مقامات قضایی اعلام شد و ساعتی بعد مورد تایید مقامات قرار گرفت.

او به اتهام آن چه که “افسد فی الارض” می نامند، یعنی فردی که فاسد ترین انسان به روی کره زمین است، حلق آویز گردید. قوه قضائیه چهار روز پیش اعلام کرده بود که حکم اعدام روح الله زم قطعی شده و همه مراحل “قانونی” را پشت سر گذاشته است. ولی تصور نمی رفت که حکومت، این حکم را با چنین شتاب زدگی به اجرا بگذارد.

آگاهان می گویند: تردیدی نیست که برخی افراد در داخل حکومت، خبرهای دست اولی در اختیار روح الله زم می گذاشتند و حساب کاربری آمدنیوز طرفداران بسیار داشت و یکی از بهترین منابع خبریِ داخل حکومت محسوب می شد.