رود رز استاین معاون دادستان کل آمریکا , گفته به زودی کناره گیری خواهد کرد

رسانه‌های آمریکا گزارش کرده بودند آقای استاین , در پایان یک جلسه کاری با مقام های , اف بی آی و دادستانی پیشنهاد , شنود مکالمات دونالد ترامپ را طرح کرده بود

به گزارش رسانه های آمریکا , رود رز استاین معاون دادستان کل آمریکا که تا چند هفته پیش بالاترین مقام ناظر بر تحقیقات ترامپ روسیه بود , گفته به زودی کناره گیری خواهد کرد .

آقای استاین , در دو سال گذشته بارها هدف انتقادهای تند دونالد ترامپ بر سر رابطه ادعایی ستاد انتخاباتی , او با مسکو قرار گرفته بود.

آنطور که گزارش شده تصمیم به استعفای قریب الوقوع آقای استاین تحت تاثیر جو انتقادی علیه او در کاخ سفید نبوده است اما آنطور که گفته شده او یک بار هم پاییز گذشته استعفای خود را تقدیم رئیس جمهوری آمریکا کرده بود .

در آن روزها رسانه‌های آمریکا گزارش کرده بودند آقای استاین , در پایان یک جلسه کاری با مقام های , اف بی آی و دادستانی پیشنهاد , شنود مکالمات دونالد ترامپ را طرح کرده بود .

او خودش گفته بود که آن یک شوخی بوده و هرگز کسی این سخنان را جدی نگرفته و پیگیری نکرده است . حالا رسانه‌های آمریکا گزارش کردند که آقای استاین تصمیم گرفته پس از کسب رای اعتماد ویلیام بارنامزد جدید معرفی شده از سوی آقای ترامپ برای تصدی وزارت دادگستری استعفا بدهد.

آقای بار , که یک بار هم در دوران جرج دبلیو بوش وزیر دادگستری و دادستان کل آمریکا بوده قرار است به زودی در مجلس سنا حاضر شود . سناتورهای دو جناح جمهوری‌خواه , اکثریت سنا و دموکرات , اقلیت برای رای اعتماد به او تصمیم گیری کنند.