روزانه ده‌ها هکتار از جنگل ها  و مراتع ایران در آتش میسوزند

آتش‌سوزی دوباره در جنگل‌های بلیت بلند شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری، موجب از دست دادن بیش از ۶۰ هکتار از منابع طبیعی و آبخیزداری این استان شد.

مرتضی زمانپور، مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، گفت:  آتش سوزی که عمدی بر پا شده بود ،  به علت وزش باد شدید از ظهر امروز (چهارشنبه) مجددا شعله ور شد و حجم حریق بالا گرفت.

دو روز پیش نیز (دوشنبه)  نیز اعلام شده بود که  بیست هکتار از جنگل‌های بوئین‌زهرا هم در آتش سوخت.

علی عباس‌نژاد، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌های ایران، نیز ۲۸ ژوئن گفته بود  که از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۱۰۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این کشور به وقوع پیوسته است.

عباس نژاد افزود: حدود ۳۰۰ مورد این آتش‌سوزی‌ها طی ۱۰ روز اخیر رخ داده و در یک هفته اخیر حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی ایران درگیر آتش بوده‌اند.

او گفته بود که  شماری از این آتش‌سوزی‌ها “عمدی” بوده و مشخص شد که دستی در کار است که ناکارایی سازمان‌های ذی‌ربط را نشان دهد و حتی ممکن است بهره ‌برداری‌های سیاسی هم پشت این موضوع باشد.

در ادامه انفجارها در ایران، شماری از شبکه های اجتماعی خبر دادند که  انفجاری در کارخانه فولاد شمش ایده آل میبد رخ داده است.

در این گزارش آمده است که در این حادثه هشت کارگر در آن دچار سوختگی شدند، شش کارگر به بیمارستان میبد منتقل شدند و دو کارگر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند