روزنامه آفتاب یزد نزدیک به اصلاح طلبان با انتشار یک اتهام وخیم ادعا کرد: مواد مخدر در ایران دستکاری ژنتیکی می‌شوند؟

این روزنامه داخلی ایران در بخشی از گزارش امروز خود با عنوان مواد مخدر در ایران دستکاری ژنتیکی می‌شوند؟ نوشت: چندی پیش ‏مهدی مهرانگیز، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای تهران گفته بود: «ماده مخدر گل یا همان گراس که در قانون از ‏آن یاد شده است همچون سایر مواد مخدر با آن برخورد می‌شود».

آفتاب یزد در ادامه با اشاره به بخشی از اظهارات وی نوشته است:  اینگونه نیست که هیچ برخوردی با مصرف‌کنندگان و حاملان آن ‏نشود. ماده ۴ و ۵ قانون مبارزه با موادمخدر در این رابطه هم برای ماده مخدر گل و هم برای تریاک عنوان کرده است که با ‏توجه به میزان ماده مخدر برای آن مجازاتی در نظر گرفته است و حتما با این افراد برخورد می‌شود».

در ادامه نوشته است که این مقام قضائی ‏گفته است: «در ماده ۴ قانون مبارزه با موادمخدر بحث خرید و فروش و توزیع این مخدر را تعیین تکلیف کرده و ماده ۵ نیز ‏به مقوله حمل و نگهداری این مخدر پرداخته است. هر کدام برای خود مجازاتی دارند».

این مقام ارشد قضایی با اشاره به خطرناک بودن ماده ‏مخدر گل گفت: «بذر‌هایی که در کشورمان وجود دارد، مخدر‌هایی هستند که به شدت فرآوری و دستکاری شده است. در کشور‌های ‏اروپایی میزان توهم زایی ماده مخدر گل یک پنجاهم آن چیزی است که امروزه در کشور ما وجود دارد. مشخص است که این ماده ‏مخدر دستکاری شده است تا در ایران مصرف مواد مخدر با تبعات بیشتری همراه شود و به دنبال این، اعمال توهم زایی و خاصیت ‏اعتیاد و ویرانی این ماده مخدر به شدت زیاد شده است».