روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از انتشار یک کاریکاتور یهود ستیزانه در چاپ بین المللی آن روزنامه پوزش خواست و بلافاصله آن کاریکاتور را حذف کرد

این سگ که به صورت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تصویر شده  یک علامت ستاره شش پر دارد که علامت ماگن داوید و نشان اسراییل می باشد

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از انتشار یک کاریکاتور یهود ستیزانه در چاپ بین المللی آن روزنامه پوزش خواست و بلافاصله آن کاریکاتور را حذف کرد و اعلام داشت که پوزش رسمی در شماره فردای آن روزنامه انتشار خواهد یافت.

در این کاریکاتور پرزیدنت ترامپ در حالی که کلاهک مذهبی  کیپا به سر دارد و عینک تیره نشان می‌دهد که ظاهراً او کور می باشد دیده می‌شود که مهار یک سگ راهنما را به دست گرفته و این سگ او را به این سو و آن سو می برد.

این سگ که به صورت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تصویر شده  یک علامت ستاره شش پر دارد که علامت ماگن داوید و نشان اسراییل می باشد.

مفهوم  این کاریکاتور ظاهراً این است که نخست وزیر اسرائیل است که پرزیدنت ترامپ را به این سو و آن سو می برد.

این کاریکاتور در حقیقت تعیین کننده ادعاها و افترا های محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی ایران است که در دو مصاحبه با شبکه های آمریکایی در روزهای اخیر گفته بود که بی بی  که سر واژه نام بنیامین نتانیاهو می باشد همراه با بن سلمان و بن حمد ولیعهد های امارات عربی متحده و عربستان سعودی هستند که پرزیدنت ترامپ را به سوی جنگ با حکومت اسلامی ایران می‌کشانند.

در زیر کاریکاتوری که در روزنامه نیویورک تایمز  انتشار یافته است توضیحی داده نشده و معلوم نیست که این کاریکاتور به چه مناسبت در آن روزنامه انتشار یافته بود.

در کنار این کاریکاتور  دیدگاه یک تحلیلگر معروف آمریکایی به نام توماس فریدمن انتشار یافته که در مقاله خود سیاست مهاجرتی دولت پرزیدنت ترامپ را مورد انتقاد قرار داده بود.

روزنامه نیویورک تایمز در پوزشی که انتشار داده تاکید می کند که با هرگونه یهود ستیزی مخالفت می ورزد.

یک دیدگاه

  1. دوستان گرامی با درود و خسته نباشید.
    شرم آورست. اینان حتی از همقطار شدن با نازیهای جنایتکار شرم نمیکنند.
    جای تعجب نیست که همزمان با چرندیات ظریفِ تروریست دیپلمات اینگونه یهودی ستیزی شده وهمانطورکه دنیا شنید و دید به یهودیان ایالات متحده آمریکا درعبادتگاه حمله شده و انسانهای بی گناه ترورمیشوند. تمامی این جنایت ها بدون برنامه ریزی از پیش امکان ندارد.
    ارادتمند سهراب پارسیان

Comments are closed.