روزنامه اسرائیلی: «خامنه‌ای به سپاه دستور داده به حملات اسرائیل، واکنش سایبری، و نه نظامی نشان دهند»

جمعی از فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران که دست به سینه در برابر علی خامنه‎‌ای زانو زده‌اند!

یک روزنامه اسرائیلی نوشت که اکنون چندین سال است که علی خامنه‌ای به سپاه قدس در سوریه و کل تشکیلات سپاه پاسداران در ایران دستور داده که از ابراز واکنش مستقیم نظامی علیه اسرائیل خودداری ورزند و به جای آن به اقدامات تلافی جویانه غیرنظامی از قبیل حملات سایبری درست بزنند تا از رویارویی مستقیم بین ارتش اسرائیل و سپاه پاسداران خودداری شود.

روزنامه یدیعوت اخرونوت (آخرین اخبار) که پرفورش ترین روزنامه خبری اسرائیل است، در ادامه گزارش خود نوشت که خامنه‌ای توصیه کرده بود که سپاه پاسداران به جای واکنش مستقیم نظامی، به تهاجمات سایبری روی آورد.

این روزنامه که منبع گزارش خود را ذکر نکرد، به عنوان نمونه نوشت که شبکه آب رسانی شمال اسرائیل حدود یک سال و نیم پیش مورد حملات سایبری قرار گرفت که ممکن بود موجب مسمومیت بخش بزرگی از مردم اسرائیل در صورت مصرف این آب می انجامید ولی مقامات اسرائیلی به موقع متوجه این دگرگونی شدند و آن را متوقف ساختند.

اکنون بیش از سه سال است که نیروی هوایی اسرائیل برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه، به حملات هوایی علیه مواضع آن‌ها دست می‌زند. این حملات معمولا بدون پاسخ می‌مانند و روزنامه اسرائیلی، این سکوت رژیم ایران را نتیجه دستور خامنه‌ای می‌داند که رویارویی مستقیم جنگی با اسرائیل را به صلاح خود نمی‌داند.

یدیعوت اخرونوت نوشت که سپاه پاسداران اصرار دارد که مستقیما به اسرائیل حمله کند، ولی خامنه‌ای جلوی آن را گرفته است.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می‌گوید که در طول سه سال و نیم اخیر، سپاه قدس در سوریه چند بار در صدد تلافی جویی علیه اسرائیل برآمد ولی در همه موارد این تلاش خنثی شد.

حدود دو سال و نیم پیش، در واکنش به حمله هوایی اسرائیل، سپاه قدس از عمق خاک سوریه هفت موشک کوتاه برد به سوی خاک اسرائیل پرتاب کرد که شش فروند آن در داخل سوریه سقوط کرد و یک موشک به نزدیکی مرز اسرائیل رسید و منفجر شد، ولی آسیبی وارد نساخت.

در حادثه دیگر، پس از آن که ارتش اسرائیل کارگاه ساخت پهپادهای سپاه قدس در نزدیکی فرودگاه نظامی “تی فور” در عمق خاک سوریه را به شدت بمباران کرد و یک فرمانده ارشد سپاه در آن کشته شد، چند فروند پهپاد به سوی خاک اسرائیل به پرواز درآمد که نیروی هوایی اسرائیل آن ها را در حریم هوایی سوریه و پیش از آن که به خاک اسرائیل برسد نابود کرد.

چند ماه پیش نیز پهپاد دیگری از سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شد، ولی چند دقیقه پس از پرواز در نواحی شمالی اسرائیل، و بعد از آن که اطمینان حاصل شد که این پهپاد به نیت تعرضی فرستاده شده، نابود گردید.

در مورد حمله به زیرساخت‌های سایبری اسرائیل، که به نوشته روزنامه یدیعوت اخرونوت، به دستور خامنه‌ای صورت گرفته، تحلیگر رادیو پیام اسرائیل یادآوری می‌کند که کوتاه مدتی پس از حمله سایبری به شبکه آبرسانی شمال اسرائیل، اختلالات گسترده ای در بندر عباس ایران در تخلیه و بارگیری کشتی‌ها به وجود آمد که برخی از رسانه‌ها نوشتند به علت حمله سایبری اسرائیل و به تلافی حمله به شبکه آبرسانی شمال کشور بوده است.

حکومت اسلامی ایران، از بیم رویارویی جنگی با اسرائیل، از روز نخست، حضور نیروهای سپاه در سوریه را تکذیب کرده و ادعا داشته است که این نیروها جنبه مستشار نظامی دارند و خودشان در نبرد شرکت نمی‌کنند – ادعایی که کاملا بی اساس است.

رژیم ایران حضور دو لشگر فاطمیون و زینبیون در سوریه را تائید می‌کند ولی ادعا دارد که این نیروها از شیعیان پاکستان و افغانستان برپا شده و از ایران دستور نمی‌گیرد.

دو سال پیش، محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران، در توجیه این که چرا رژیم ایران به حملات پیاپی اسرائیل واکنشی نشان نمی‎‌دهد، گفته بود این “مستشاران” ایرانی به درخواست و دعوت پرزیدنت بشار اسد به سوریه رفته‌اند و حفظ امنیت و سلامت آنان وظیفه ارتش سوریه است و بنابراین سپاه پاسداران از ابراز واکنش نسبت به حملات اسرائیل در سوریه “معاف” است.